مدیر  کل مدیریت بحران
    محسن نجات

    .
۱۴۰۰/۰۹/۱۰

الگوی مصرف گاز

مشهدی ها میتوانند الگوی مناسبی درجهت فرهنگسازی مصرف بهینه گاز در کشور باشند

پیام مدیر کل مدیریت بحران استان در جهت فرهنگسازی کاهش مصرف گاز

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با تاکید بر مصرف صحیح گازطبیعی گفت: مشهدی‌ها می توانند با همدلی و تعامل الگوی دیگر کلان شهرهای کشور در مصرف بهینه گاز شوند.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محسن نجات با اعلام این مطلب که بیش از 70درصد گاز استان در نیمه دوم سال در بخش خانگی و عمومی مصرف می شود اظهار کرد: متاسفانه همه ساله با شروع فصل سرما شاهد مصرف لجام گسیخته و خارج از استاندارد گازطبیعی در بخش خانگی هستیم.
وی افزود: شهرستان مشهد با حدود یک میلیون و 350 هزار مشترک گازطبیعی به تنهایی به اندازه چندین استان کشور گاز مصرف می کند که این مهم نیازمند بازنگری جدی شهروندان درباره رفتار مصرفی است.
    مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: راهکارهای بسیار ساده‌ای همانند استفاده از البسه گرم و مناسب و خاموش کردن وسایل گرمایشی در اتاق های بدون استفاده در منزل وجود دارد که شهروندان می توانند با استفاده از آن مصرف گاز خود را کاهش داده و موجب پایداری گازرسانی به همه بخش های مصرفی در روزهای سرد شوند.
وی تاکید کرد: مطابق بخشنامه معاون اول محترم رییس جمهوری تمام ادارات و موسسات دولتی موظف هستند دمای اتاق ها و سالن ها را بین 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد کنترل کرده و سیستم های گرمایشی را نیم ساعت قبل و بعد از کار روشن و خاموش کنند. همچنین شرکت گاز استان موظف به کنترل و پایش اجرای دقیق این دستورالعمل است.
به گفته نجات، جریان گازطبیعی سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی که نسبت به رعایت این دستورالعمل بی تفاوت باشند قطع خواهد شد.
یادآور می شود؛ با ورود اولین موج سرمای امسال میزان مصرف گازطبیعی استان 11 درصد در هفته آخر آبان ماه سال1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.


منبع : اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی
۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان