مدیر  کل مدیریت بحران
    محسن نجات

    .
۱۳۹۹/۱۰/۱۶

سفر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به خراسان رضوی | امضاء تفاهم نامه با آستان قدس رضوی

در راستای گسترش همکاری های موثر و تقویت هرچه بیشتر تعاملات طرفین و به منظور شناسایی و استفاده بهینه از توانایی ها، ظرفیت ها و بهره مندی از امکانات متقابل و هم افزایی در انجام اقدامات پیشگیرانه با هدف کاهش خطر پذیری و افزایش توانمندی و آمادگی ها، تاب آوری و پاسخ موثر در برابر مخاطرات طبیعی، آستان قدس رضوی و سازمان مدیریت بحران کشور تفاهم نامه همکاری امضا کردند

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در سفر به استان خراسان رضوی در مراسمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه گفت: حاج قاسم سلیمانی با اخلاص و ولایت‌مداری با آغوش باز به سوی شهادت رفت و شناخت این شهید بزرگوار و تلاش‌هایش در راستای سربلندی اسلام و ایران و دفاع از حریم حرم، کاری بس دشوار و زبان از بیان آن قاصر است.
نجار در ادامه گفت: مشارکت و ایجاد هماهنگی در تهیه برنامه کاهش خطر حوادث، برگزاری دوره های آموزش عمومی و تخصصی، جانمایی، طراحی، ایجاد و تجهیز زیرساخت ها و مراکز پیش بینی شده اسکان اضطراری در مجموعه های تحت مدیریت آستان قدس رضوی از جمله اهداف این اقدام مشترک است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به ظرفیت های بسیار خوب لجستیکی آستان قدس رضوی در زمان وقوع مخاطرات طبیعی خاط نشان کرد: بهره برداری از برخی اماکن وابسته به آستان قدس رضوی به عنوان فضاهای اسکان اضطراری و تجمع ایمن در زمان وقوع حوادث و بحران های احتمالی می تواند مشهد را به عنوان کلانشهر پیشرو در مدیریت بحران معرفی نماید.
نجار همچنین به ظرفیت بسیار بالای سازماندهی نیروی انسانی داوطلب و خادمیار در قالب گروه های امداد رسان؛ به منظور بهره مندی از آنان در شرایط اضطرار و بحران های احتمالی اشاره کرد و گفت: بهره مندی همکاران سازمان مدیریت بحران کشور و ادارات کل متناظر استانی، از طرح خادمیاری و انجام خدمت تخصصی در آستان قدس رضوی از مزایای این طرح است.
نجار رعایت استاندارد ها و ضوابط فنی مدیریت بحران به منظور مقاوم سازی اجزای سازه ای و غیر سازه ای مستحدثات و پروژه های عمرانی و زیرساخت های آستان قدس رضوی را از دیگر اهداف این اقدام مشترک دانست.
شایان ذکر است این تفاهم نامه توسط آقایان مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به امضا رسید


منبع : اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان