مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۹/۰۳/۱۷

تدوین پروتکل‌های بهداشتی زائران و گردشگران سلامت خارجی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: پروتکل‌های بهداشتی زائران و گردشگران سلامت خارجی بزودی در استان تدوین می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد صادق براتی در نشست با مدیران مرتبط با حوزه گردشگران سلامت خارجی اظهار کرد: پروتکل‌های بهداشتی زائران و گردشگران سلامت خارجی ظرف چند روز آینده در استان تدوین و بعنوان پیشنهاد به ستاد ملی کرونا ارسال می‌شود.
وی افزود: با توجه به شرایط کرونا ۲ ملاحظه مهم در تدوین دستورالعمل‌های جامع بهداشتی باید مدنظر قرار گیرد، گردشگران سلامتی که وارد کشورمان می‌شوند اطمینان داشته باشند که در فضایی سالم و ایمن می‌توانند پیگیر امور مربوط به درمان خود باشند و بالعکس سازوکار تعریف شده ما به گونه‌ای باشد که اطمینان داشته باشیم گردشگر سلامت ما ناقل بیماری کرونا نباشد که این مستلزم تدوین پروتکل‌های دقیق و کنترل‌هایی در مبدا است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در شیوه نامه‌های تدوین شده، ملاحظات لازم جهت پذیرش گردشگران سلامت در مطب‌ها و کلینیک‌های شخصی درنظر گرفته شود تا از بروز برخی تخلفات جلوگیری شود.
براتی با اشاره به ثبت نام حدود ۲ هزار نفر از راهنمایان و لیدرهای گردشگران سلامت و لزوم آموزش آنان تصریح کرد: آموزش‌های لیدرهای گردشگران سلامت هم با توجه به ابلاغیه‌های ستاد ملی کرونا درباره اعلام زمان بازگشایی آموزشگاه‌ها، بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.
وی تاکید کرد: آموزش راهنمایان و لیدرهای گردشگران سلامت توانست هم افراد درگیر در این موضوع را شناسایی نماید و هم از بروز برخی مشکلات در این حوزه جلوگیری کند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به اینکه حجم زیادی از گردشگران سلامت استان از کشورهای افغانستان و عراق می باشند لذا پرداختن به مشکلات و موانع این حوزه‌ها در شرایط خاص کنونی به خصوص گردشگران سلامت کشور افغانستان مهم و اساسی است.
براتی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم طرح مبدا به مبدا زیارت را در حوزه گردشگری سلامت نیز پیاده و فرآیندهایی برای آن تعریف نمائیم می‌توان اطمینان مناسبی برای پیگیری طرح‌های گردشگری سلامت داشته باشیم، بطوریکه تمام اقدامات گردشگر از زمان ورود و پیگیری امور مربوط به درمان تا لحظه خروج از کشور را پیگیری و رصد نمائیم.
در ادامه این نشست صدیقی فر سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات افغانستان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در حوزه گردشگری سلامت استان اظهار کرد: با توجه به تقاضای بالای گردشگران سلامت افغانستان برای حضور در ایران و نیز تلاش‌های کشورهای همسایه برای جذب بازار این حوزه، ضروریست با تدوین پروتکل‌های بهداشتی مناسب از این ظرفیت اقتصادی مطلوب استفاده نماییم.
وی تاکید کرد:اگر فرآیند‌های لازم برای این مسیر توسط دستگاه‌های متولی تدوین شود و این دستورالعمل‌ها طی ابلاغیه‌ای از سوی وزارت امور خارجه ابلاغ گردد، ما آمادگی داریم با تمام توان در این مسیر همکاری لازم را داشته باشیم.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۳۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان