مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۹/۰۳/۱۳

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی در تامین مالی پروژه‌های اقتصادی خراسان رضوی/ توزیع منابع صندوق توسعه ملی مستقیما در اختیار استان‌ها قرار گیرد

استاندار خراسان رضوی با اشاره به احصاء پروژه‌های اقتصادی استان در قالب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت صندوق توسعه ملی در تامین مالی این پروژه‌ها استفاده کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور مدیرعامل صندوق توسعه ملی و در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از مردمی‌ترین انقلاب‌های تاریخ معاصر جهان محسوب می‌شود که با اصلاح ساختارها و تقویت بخش اقتصادی بیش از پیش تقویت خواهد شد.
وی در ادامه با اظهار امیدواری مبنی بر استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی در تامین مالی پروژه‌های استان گفت: در تلاشیم فصلی از همکاری را با صندوق توسعه ملی شروع کنیم و حداکثر استفاده را از این ظرفیت ببریم.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر سپرده‌ها و منابع صندوق توسعه ملی در اختیار بانک‌های عامل در مرکز گذاشته می‌شود و این بانک‌ها هستند که برای توزیع منابع در مراکز استان‌ها تصمیم می‌گیرند.
رزم‌حسینی با اشاره به ضریب جینی بالا در کشور توضیح داد: یکی از دلایل این ضریب جینی بالا این است که برخی از تسهیلات به صورت ناعادلانه در کشور توزیع شده و به مراکزی رفته که اعتبارات را جذب کرده و به مسئولیت اجتماعی خود عمل نکرده‌اند.
وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم اشتغال پایدار به عنوان هدف نهایی اقتصاد ایجاد شود، باید از ابتدا توزیع منابع به صورت عادلانه و مشخص در اختیار استان‌ها قرار گیرد چون در استان‌ها بهتر می‌توان روند فرایندها را تسهیل کرد.
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: وقتی 95 درصد اقتصاد خراسان رضوی را بخش خصوصی تشکیل داده، نباید با استانی که تنها 5 درصد بخش خصوصی دارد از نظر تخصیص تسهیلات شرایط یکسانی داشته باشد.
رزم‌حسینی با اشاره به بخش خصوصی قوی در خراسان رضوی ادامه داد: خراسان رضوی قابلیت خلق ثروت و جذب پول مضاعف را دارد، بنابراین وقتی توزیع عادلانه صورت بگیرد واقعا مسابقه توسعه بین استان‌ها شکل خواهد گرفت.
وی ابراز کرد: خراسان رضوی در کنار همه بروکراسی‌ها و شرایط تحریم ظرفیتی دارد که تا 5 میلیارد دلار می‌تواند صادرات داشته باشد و این قابلیت قابل توجهی است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان