مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۴

استانداری خراسان رضوی در بازدید از سازمان بازرسی استان:

شکوفایی اقتصاد، آثار فرهنگی بر جای می گذارد/سپرده های بانکی استان به ۱۰۷ هزار میلیارد تومان رسیده است

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه اقتصاد مکمل فرهنگ است، گفت: هر جا اقتصاد شکوفا شده بلافاصله آثار فرهنگی آن در جامعه نمایان شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم حسینی در جریان بازدید از سازمان بازرسی استان اظهار کرد: 100 سال است که نفت می فروشیم و در نتیجه آن، اقتصاد کشور ما به این طلای سیاه وابسته شده است و به همین دلیل در حال حاضر دشمنان روی مسئله تحریم خرید نفت کشور فشار متمرکز شده اند.
وی با بیان اینکه شرایط امروز کشور با گذشته بسیار متفاوت است، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلفی از جمله امنیت پایدار، تکنولوژی، پزشکی، علم و فناوری به پیشرفت های خوبی دست یافته است که قابل مقایسه با برخی از کشورهای همسایه نیست. 
استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: مسئولان کشور تصور داشتند که دولت‌ها می‌توانند زمینه توسعه را فراهم کنند در حالی که شرکت‌های توانمند می‌توانند زمینه توسعه جوامع را ایجاد کنند.
وی افزود: تا امروز با حدود 90 شرکت معین اقتصاد مقاومتی قرارداد بسته شده است که 80 درصد آنها بخش خصوصی محسوب می شوند؛ این شرکت ها در صورت برنامه ریزی درست، زمینه توسعه جوامع محلی پیرامون فعالیت اقتصادی خود را فراهم خواهند کرد.
استاندار خراسان رضوی گفت: سپرده های بانکی خراسان رضوی در پایان اردیبهشت ماه سال جاری به 107 هزار میلیارد تومان رسیده است که معادل یک چهارم بودجه کشور است اما فقط 54 درصد این سپرده ها تسهیلات داده شده و مابقی به مرکز منتقل شده است.
وی با تاکید بر این که فرهنگ و اقتصاد پیوند جدایی ناپذیری با هم دارند، تصریح کرد: کاملا مشخص است هر کار اقتصادی که انجام شود بلافاصله آثار خود را در حوزه فرهنگ برجای می گذارد. 
رزم حسینی گفت: علی رغم همه تهدیدات اگر اعتقاد به وحدت رویه و اهداف داشته باشیم و بپذیریم که اقتصاد و فرهنگ پیوندی گسست ناپذیر دارند می توانیم روی پای خودمان بایستیم. 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۷۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان