مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۳

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

قیمت گوشت در خراسان‌رضوی ۲۵ درصد کمتر از میانگین کشوری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: قیمت گوشت در خراسان رضوی ۲۵ درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که با حضور وزیر کشور در تالار جلسات شهید هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در چهارچوب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی 88 معین اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی تفاهم نامه امضاء و کار خود را در سطح استان آغاز کرده اند.
وی افزود: در چهارچوب این مدل که به همت استاندار خراسان رضوی کلید خورده است، 754 قرارداد سرمایه گزاری برای استان منعقد شده که ارزش آن 92 هزار میلیارد تومان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه فعالیت های سازنده ای در قالب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی شکل گرفته است، ادامه داد: به واسطه این طرح 776 صندوق خرد برای تقویت اقتصاد خرد ایجاد شده است و علاوه بر این 711 قرارداد در بخش اقتصادی منعقد شده است.
رسولیان به ظرفیت های اقتصادی حوزه کشاورزی هم اشاره و تصریح کرد: در سال جاری 493 هزار تن گندم برای نیاز استان خریداری شده است که این میزان 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی در حال حاضر به واسطه موقعیت مکانی اش به 75 کشور جهان صادرات انجام می دهد، همچنین این استان با 30 کشور جهان دارای روابط اقتصادی بوده و با 20 کشور روابط استانی دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: علی رغم تحریم ها 127 مورد سرمایه گذاری در استان طی ماه های گذشته انجام گرفته است و همچنین در عرصه تولید برخی از محصولات استان، رشد 50 درصدی را شاهد هستیم.

*تامین زمین برای متقاضیان مهاجرت معکوس به روستاها
معاون استاندار و فرماندار مشهد در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه شهر مشهد از 13 منطقه شهری تشکیل شده است، اظهار کرد: 66 محله شهر مشهد در مناطق کمتر توسعه یافته قرار دارند که 20 محله تحت عنوان مناطق غربالگری در طرح نجات انتخاب شده اند.
سید محمد رضا هاشمی افزود: در قالب طرح نجات و به منظور کاهش آسیب های اجتماعی، هشت محله انتخاب شده که همه دستگاه ها به صورت عملیاتی وظایفی را برعهده دارند و اقداماتی هم تاکنون در این راستا صورت گرفته است و تداوم خواهد یافت.
فرماندار مشهد با اشاره به مسئله مهاجرت معکوس افراد از حاشیه شهر به روستاها خاطرنشان کرد: افرادی که تمایل به مهاجرت معکوس دارند برای آنها زمین تامین خواهد شد، همچنین بنیاد مسکن این آمادگی را دارد که زمین را با شرایط ویژه و با تسهیلات در اختیار این افراد قرار دهد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان