مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۳

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی در مواقع ضروری آتش به اختیار مسائل را حل می‌کند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: استاندار خراسان رضوی انسان ریسک پذیری است و در مواقع ضروری آتش به اختیار مسائل را حل و فصل می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن حسینی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر کشور در تالار جلسات هاشمی نژاد بیمارستان امام‌رضا(ع) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: استانداری در خراسان رضوی منصوب شده است که اقتصاد را خوب می فهمد، تولید را خوب درک می کند و برای اشتغال تلاش می کند.
وی با اشاره به اینکه در استان خراسان رضوی حدود 6 هزار واحد صنعتی به همراه 600 واحد معدنی وجود دارد، افزود: واحد های صنعتی استان به خاطر تحریم ها تعطیل و یا نیمه تعطیل نشده اند، اگر واحدی دچار مشکل شده، قطعا به واسطه تحریم ها نبوده است.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی دیوان سالاری، بروکراسی اداری و نابسامانی در سیستم اداری کشور را از مشکلات عدیده برشمرد و خاطرنشان کرد: 95 درصد واحدهای صنعتی مشهد متعلق به بخش خصوصی است و سالانه 30 میلیون زائر به این شهر سفر می کنند اما نکته قابل توجه این است که با اختیارات محدود نمی شود کارها را پیش برد.
حسینی با تقدیر از عملکرد علی رضا رزم حسینی طی ماه های اخیر تصریح کرد: استاندار خراسان رضوی انسان ریسک پذیری است و در مواقع ضروری آتش به اختیارعمل کرده و مسائل را حل و فصل می کند.
وی با اشاره به وجود معضلات اجتماعی در کشور بیان کرد: امروز حاشیه نشینی در شهرستان ها و بیکاری فارغ التحصیلان بیداد می‌کند و باعث بروز جرائم و آسیب‌هایی در جامعه می شود، الگویی که استاندار خراسان رضوی اجرایی کرده، روش مطلوبی است که بسیاری از بیکاران در حاشیه شهرها و روستاها را مشغول به کار و برای آن‌ها اشتغال زایی کرده است.
حسینی با بیان اینکه خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی هم اکنون به عنوان معین اقتصادی منطقه باجگیران در حال فعالیت است، گفت: با وجود چنین طرحی اقدامات سازنده ای می توان در این منطقه انجام داد چراکه ظرفیت های ارزشمندی در خراسان رضوی وجود دارد.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: قرار بود قرارگاه اقتصاد مقاومتی به مانند قرارگاه عملیاتی خاتم در زمان جنگ عمل کند؛ در خراسان رضوی هیچ مشکلی در خصوص مسائل استانی نداریم و نیاز است که سطح اختیارات افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه در خراسان رضوی از مناطق آزاد و پایانه های بارگیری محروم هستیم، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند با اقتصاد بومی به اقتصاد مقاومتی می رسیم، لذا با اقتصاد وارداتی به اقتصاد مقاومتی نمی رسیم و باید به این فرمایش ارزشمند جامعه عمل بپوشانیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان