مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۲

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد؛

آمادگی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی بین دو استان خراسان‌رضوی و اوش قرقیزستان/راه‌اندازی پرواز مستقیم مشهد-بیشکک

استاندار خراسان‌رضوی گفت: برای توسعه همکاری‌های اقتصادی در زمینه‌‌های سرمایه‌گذاری مشترک و صادرات خدمات فنی‌مهندسی بین دو استان خراسان‌رضوی و اوش قرقیزستان آمادگی داریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان‌رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی که وزیر کشور را در سفر به بیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان همراهی می‌کند، در دیدار اوزار بیک ژیلکیبایف استاندار استان اوش قرقیزستان با اشاره به ظرفیت‌های خراسان‌رضوی در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی، برای توسعه همکاری‌ها اعلام آمادگی کرد.
وی افزود: گردشگری سلامت، سرمایه‌گذاری تجار خراسانی در استان اوش، صدور خدمات فنی‌مهندسی، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، کشت گلخانه‌ای و فراسرزمینی از موضوعاتی است که می‌تواند زمینه افزایش تعاملات را فراهم کند. 
رزم‌حسینی همچنین ضمن دعوت از استاندار استان اوش برای سفر به خراسان‌رضوی، خاطرنشان کرد که برقراری پرواز در مسیر مشهد به بیشکک در دستور کار قرار دارد.
استاندار اوش قرقیزستان هم در این دیدار، ضمن تشریح ظرفیت‌های این استان در حوزه‌های مختلف کشاورزی، استخراج معادن و سنگ‌های قیمتی، برای انعقاد تفاهم‌نامه خواهر خواندگی دو استان اوش و خراسان‌رضوی اعلام آمادگی کرد.
اوزار بیک ژیلکیبایف همچنین در این دیدار از علی‌رضا رزم‌حسینی برای سفر به استان اوش قرقیزستان به صورت رسمی دعوت کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۵۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان