مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۱

تکمیلی/به همراه وزیر کشور؛

استاندار خراسان‌رضوی به بیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان سفر کرد

استاندار خراسان‌رضوی به همراه دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران عازم بیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز ۲۱ شهریور ماه به همراه علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار خراسان‌رضوی، تهران را به مقصد بیشکک، پایتخت جموری قرقیزستان ترک کرد.
دکتر رحمانی فضلی در این سفر دو روزه، در دیدار با جونوش علی اف وزیر کشور قرقیزستان، موافقنامه همکاری های امنیتی و انتظامی میان دو کشور، را مورد بررسی نهائی قرار خواهد داد.
دیدار با دیگر مقامات قرقیزستان و همچنین نشست صمیمانه با ایرانیان مقیم قرقیزستان، از دیگر برنامه های وزیر کشور در بیشکک خواهد بود.
رحیم ساکی رئیس مرکز امور بین الملل وزارت کشور و حسین قاسمی مدیر کل امور مرزی وزارت کشور، رئیس شورای امنیت جمهوری اسلامی ایران را در سفر به قرقیزستان همراهی می کنند.

*امضای موفقتنامه امنیتی و انتظامی بین ایران و قرقیزستان 
عصر امروز در دیدار دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار خراسان‌رضوی با وزیر کشور قرقیزستان در شهر بیشکک، موافقت‌نامه همکاری انتظامی و امنیتی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان امضاء شد.
​در این دیدار، ضمن ابراز آمادگی کامل  طرفین برای تقویت تعاملات در زمینه تأمین امنیت، درباره تلاش‌های دو کشور برای حفظ ثبات منطقه ای، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، افراط‌گرایی و دیگر موضوعات مورد نظر، تبادل نظر شد.
گفتگو در خصوص مبارزه با گروه‌های  افراطی و مجرمین بین‌المللی، قاچاقچیان و تأمین امنیت در مرزها، از دیگر موضوعاتی بود که در دیدار وزیران کشور ایران و قرقیزستان مطرح شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۸۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان