مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۰

استاندار خراسان جنوبی:

کمبود منابع آبی مناطق شرقی کشور را با چالش مواجه کرده است

استاندار خراسان جنوبی گفت: در سال‌های اخیر به دلیل کمبود منابع آبی، مناطق شرقی کشور با چالش مواجه شده اند و امید می رود با اجرای طرح انتقال آب این مشکل برطرف شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در نشست مشترک استانداران استان های شرق کشور با مدیران وزارت نیرو که با موضوع  بررسی طرح انتقال آب از سواحل چابهار در سالن همایش شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر به دلیل کمبود منابع آبی، مناطق شرقی کشور با چالش مواجه شده اند و بیش از 2 دهه است که مردم خراسان جنوبی با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.
وی با اشاره به اینکه بحث تامین آب خراسان جنوبی از سال های گذشته مطرح بوده است، افزود: در این مدت موضوع تدوین سند سازگاری با شرایط کم آبی را دنبال کردیم که با پیگیری های مدیران استانی و همکاری وزارت نیرو تدوین و در قالب آن، همدلی خوبی میان دستگاه های متولی حوزه آب ایجاد شده است.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 91 درصد منابع آبی این استان در بخش کشاورزی مصرف می شود، ادامه داد: علی رغم شرایط اقلیمی خشک و کمبود منابع آبی، در بحث کشت گلخانه ای و سیستم های نوین آبیاری در شرایط قابل قبولی قرار نداریم، لذا با تصویب «سند سازگاری با شرایط کم آبی» یکی از اولویت های ما حوزه کشاورزی خواهد بود.
معتمدیان با اشاره به اینکه نیاز آبی خراسان جنوبی 217 میلیون مترمکعب است، خاطرنشان کرد: در افق سال 1425 بر اساس مطالعات انجام گرفته در خوش بینانه ترین شرایط حدود 59 میلیون مترمکعب آب موجودی استان خواهد بود و حدود 100 میلیون متر مکعب هم با اجرای سند سازگاری با شرایط کم آبی تامین می شود.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با اجرای طرح انتقال آب از سواحل چابهار به شرق کشور زمینه همکاری و هم افزایی در سایر موضوعات توسعه ای استان خراسان جنوبی فراهم شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان