مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۶/۰۲

استاندار خراسان رضوی در نخستین نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه:

خبرنگاران گفتمان اقتصاد فرهنگی را در خراسان رضوی ترویج دهند

استاندار خراسان رضوی در نخستین هم اندیشی خود با اصحاب رسانه ضمن این که از آن ها خواست تا در استان منادی وحدت باشند، گفت: خبرنگاران باید گفتمان اقتصاد فرهنگی را در خراسان رضوی رایج کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در نخستین نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که با حضور جمعی از مدیران استانی در محل تالار شهر مشهد برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: در ابتدای شروع به کارمان دو مسیر پیش رو داشتیم، یا از طریق بودجه های دولتی وظایف قانونی خود را انجام دهیم یا درمسیر دوم در کنار همه این وظایف کارهای جدیدی برای برون رفت از شرایط  اقتصادی موجود پیدا کنیم.
وی ضمن اشاره به نام گذاری سال های اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب با موضوع اقتصاد گفت: این نکته بیانگر اهمیت موضوع اقتصاد است که اگر در این زمینه خودمان را تقویت نکنیم حتما آسیب پذیر خواهیم بود.
استاندار خراسان اظهار کرد: در سال های بعد از انقلاب برای رسیدن به توسعه با موانعی از جمله تمرکزگرایی، بروکراسی اداری، عدم انسجام ارکان حکومت، نزاع های سیاسی، بزرگ بودن دولت، عدم توجه به فرهنگ اقتصادی در تبلیغ آموزه های دینی، نگاه منفی به مجاهدان اقتصادی، قوانین مزاحم و عدم تناسب اختیارات و وظایف با مسئولیت ها روبرو بوده ایم.
رزم حسینی افزود: هر کشوری اگر به پیشرفت رسیده در آرمان ها و اهداف خود وحدت داشته است پس اگر ما هم می خواهیم شرایط خوبی در کشور و استان داشته باشیم باید این وحدت را حفظ کنیم.
وی در خصوص مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: مدل ابداعی ما مدل مدیریتی است که می تواند در نظام اقتصادی بسیار موثر باشد، بر اساس این مدل اگر زمینه سرمایه گذاری را تسهیل کنیم، علاوه بر ایجاد شغل باعث رشد شاخص های اقتصادی خواهیم شد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه آنطور که باید در جامعه به فرهنگ اقتصادی پرداخته نشده است، افزود: علاوه بر ائمه جمعه که باید در زمینه ترویج فرهنگ اقتصادی نقش خود را ایفا کنند، خبرنگاران هم باید گفتمان اقتصاد فرهنگی را ترویج دهند.
رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: 85 شرکت مسئولیت توسعه محلی و توامندسازی جوامع روستایی را بر اساس مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی پذیرفته اند که امیدواریم تعداد آن ها در آینده ای نزدیک به 100 معین برسد.
وی با بیان اینکه هر ایرانی باید خودش را وقف سازندگی شهر و کشورش کند، تاکید کرد: معین ها در شش گام از جمع آوری اطلاعات گرفته تا توانمند سازی جوامع محلی بر اساس ظرفیت های بومی، منطقه مورد هدف خود را به توسعه خواهند رساند. 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه شرط موفقیت مدل اقتصاد مقاومتی پیگیری ارکان حکومت و مقامات استانی است، اضافه کرد: برای آنکه فعالیت معین ها به صورت مستمر رصد شود، نهاد مردمی اقتصادمقاومتی راه اندازی شده است.
رزم حسینی اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در استان تاکنون، 754 موافقت نامه منعقد شده است که پای هر کدام از آن ها را امام جمعه، سرمایه گذار، نماینده مجلس، فرماندار و نماینده دادگستری امضا کرده اند.
وی در ادامه اظهار کرد: در عین حال در مدت اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی از پروژه های بزرگ مثل همیاران آب به منظور مدیریت یکپارچه آب و خاک هم غفلت نکرده و طرحی جامع هم در این زمینه طراحی کرده ایم.
رزم حسینی افزود: برای 32 دستگاه تکالیفی در خصوص ساماندهی حاشیه شهر مشهد مشخص شده است که در همین راستا برای هشت محله طرح نجات با هدف کاهش آسیب های اجتماعی اجرا خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در کنار تمام طرح ها یک منشور همدلی هم تدوین و اجرایی خواهد شد که در قالب آن همه افراد با هر سلیقه سیاسی، برای آبادانی استان همکاری خواهند کرد.
وی گفت: در حوزه اقتصاد به دنبال توامند سازی مردم در روستاها هستیم؛ البته برای  این از روستا شروع کردیم که مهاجرت مردم به حاشیه شهرها را متوقف کنیم چرا که تاکنون خدماتی به روستاها برده ایم که نتیجه عکس داده و نتوانسته نیاز اشتغال آن ها را تامین کند.
استاندار خراسان رضوی به سیاست های مدیریت استان در حوزه ورزش پرداخت و خاطرنشان کرد: بنا داریم مدیران کل حوزه ورزش و جوانان و نخبگان ورزشی را دور هم جمع کنیم تا پیشینه استعداد ورزشی استان از این طریق شناسایی و نقشه راهی برای آینده این بخش ترسیم شود.
رزم حسینی در انتهای سخنان خود خطاب به خبرنگاران و مدیران رسانه های حاضر در نشست هم اندیشی گفت: در طرح اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه اصحاب رسانه هستیم و می خواهیم که رسانه ها در استان منادی وحدت باشند و فقط اقدامات عملیاتی را تبلیغ کنند نه شخص.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۵۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان