مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۵/۳۱

استاندار خراسان رضوی:

با اختیارات استانی، در جهت تقویت سمن‌ها گام بر می‌داریم

استاندار خراسان رضوی سمن ها را عامل توسعه اجتماعی استان برشمرد و گفت: با اختیارات استانی، در جهت تقویت سازمان های مردم نهاد گام بر می‌داریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در گردهمایی فعالان تشکل های مردم نهاد که با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی در محل سالن اجتماعات ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار شد، از ضرورت وجود تشکل های مبتنی بر ظرفیت مردمی گفت و اظهار کرد: نمی خواهیم خدمات دولت را زیر سوال ببریم اما تا زمانی که کارها به دست مردم واگذار نشود، روند امور در شبکه دولت با کندی و بهره وری پایین انجام خواهد شد.
وی افزود: یکی از اهداف تشکیل سازمان های مردم نهاد، کاهش بروکراسی های اداری به شمار می رود بنابراین فرصت بسیار خوبی است تا از ظرفیت مشارکت های مردمی به نحو مطلوب استفاده شود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: آمادگی داریم در خراسان رضوی با اختیارات استانی، در جهت تقویت سازمان های مردم نهاد گام بر داریم چرا که می دانیم اگر این تشکل ها تقویت شوند، عامل توسعه اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی خواهند شد.
رزم حسینی با تاکید بر این که خراسان رضوی سرزمین منشا وجود و پیدایش نخبگان بزرگی بوده است، گفت: این استان باید به شایستگی در همه شاخص ها در حد یک استان نمونه باشد و برای تحقق این مهم باید تلاش کرد.
وی با اشاره به برنامه ریزی انجام گرفته برای برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه در نخستین روز از هفته دولت گفت: در نشست عصر روز شنبه با خبرنگاران آمارهای زیر پوست شهر را خواهیم گفت چرا که معتقدیم مردم نامحرم نیستند.
استاندار خراسان رضوی خطاب به فعالین مردمی حاضر در گردهمایی تشکل های مردم نهاد استان گفت: سازمان های مردم نهاد باید از دولت مطالبه کنند که چرا استان خراسان رضوی به لحاظ شاخص آسیب های اجتماعی در رتبه یکم تا ششم کشور قرار دارد؟
رزم حسینی با تاکید بر این که مقامات دولتی فرهنگ گفت و گو با معترضین به حق را باید یاد بگیرند، تصریح کرد: باید فرهنگ مطالبه گری از طریق قانون را ترویج کنیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان