مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۳/۲۳

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح کرد؛

پیش بینی ۲۸۳۹ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال زایی در خراسان رضوی / اختیارات مورد نیاز به استان تفویض خواهد شد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بر اساس برش استانی برنامه جامع اشتغال زایی کشور، ۲۸۳۹میلیارد تومان تسهیلات و یارانه برای اشتغال زایی در خراسان رضوی پیش بینی شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدباقر نوبخت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: در قالب برنامه جامع اشتغال زایی کشور، برای هر یک از استان ها، تسهیلات و یارانه های خوبی پیش بینی شده است تا مطابق برنامه مشخص، زمینه ایجاد فرصت های شغلی جدید فراهم شود. 
وی افزود: تفاهم نامه های مربوط به ایجاد 983 هزار و 930 فرصت شغلی در کشور به صورت جداگانه با هر یک از وزیران دولت به امضا رسیده و به عنوان پیش پرداخت 20 درصد از مبالغ پیش بینی شده در تفاهم نامه ها، تخصیص پیدا کرده است. 
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه سهم خراسان رضوی از تسهیلات و یارانه پیش بینی شده برای اشتغال زایی در سال 98، حدود 2839 میلیارد تومان است، اظهار کرد: از این مبلغ، 101 میلیارد تومان یارانه و 110 میلیارد تومان اعتبار بلاعوض است و انتظار می رود با هزینه کرد تسهیلات پیش بینی شده، 46 هزار و 531 فرصت شغلی در این استان ایجاد شود. 
وی یکی از برنامه های اصلی دولت در سال 98 را ایجاد اشتغال و رونق بخشیدن به تولید برشمرد و گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی، مبلغ یک میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید برداشت شده است و آمادگی برای تخصیص تسهیلات پیش بینی شده مطابق برنامه جامع اشتغال زایی کشور وجود دارد. 
وی با تاکید بر اینکه شورای اشتغال استان ها باید سهم خود از محل تسهیلات اشتغال زایی را از وزارتخانه ها مطالبه کنند، خاطرنشان کرد: بنده به صورت هدفمند به استان ها سفر می کنم تا مدیران استانی و محلی را با سهم شان از تسهیلات پیش بینی شده آشنا کنم و زمینه مطالبه گری از وزارتخانه ها فراهم شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در نتیجه تحریم ها مشکلاتی در بخش های مختلف به وجود آمده است اما بسیاری از مسائل به تحریم ها ارتباط ندارد و با برنامه ریزی دقیق می توان در جهت توسعه و پیشرفت گام برداشت. 
وی با بیان اینکه انتخاب آقای رزم حسینی به عنوان استاندار خراسان رضوی شرایط مناسبی را برای اجرای طرح های توسعه پایدار فراهم کرده است، گفت: با توجه به مدیریت قوی که در استان ایجاد شده است، به آینده خوش بین هستیم؛ تردید ندارم خراسان رضوی در حوزه های مختلف می تواند یک سر و گردن از دیگر استان ها بالاتر باشد.
نوبخت با اشاره به محدود شدن منابع مالی دولت به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشورمان گفت: از مدیران استانی درخواست دارم که هزینه های جاری را اولویت بندی کنند تا بتوان موارد غیرضروری را کنار گذاشت و در دیگر موارد هم در حد امکان صرفه جویی کرد.
وی با بیان اینکه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی با کمک بخش خصوصی برنامه ریزی های لازم انجام گرفته است، افزود: از شوراهای برنامه ریزی استان ها انتظار می رود که به جای تعریف پروژه های عمرانی جدید، برای تکمیل طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا تلاش کنند.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 27 هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل طرح های عمرانی به صورت اوراق اسناد و پول نقد تخصیص پیدا کرده است درحالی که میزان تخصیص ها در مدت مشابه سال قبل حدود 4 هزار میلیارد تومان بود.
وی ادامه داد: سعی کرده ایم که اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای استان ها به صورت تدریجی در نیمه نخست سال پرداخت شود تا با فعال شدن طرح های عمرانی، زمینه اشتغال زایی برای جامعه هدف فراهم شود.
نوبخت با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه مطابق دستور رهبر معظم انقلاب در 4 محور انجام گرفته است، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، افزایش بهره وری در هزینه کردهای دستگاه های اجرایی مدنظر قرار گرفته و برنامه ریزی های خوبی هم در این زمینه انجام شده است.
وی گفت: با توجه به شرایط تحریمی، ادامه روند موجود در حوزه درآمدها و مصارف لزوما نمی تواند به افزایش کارآیی بیانجامد و ضرورت دارد که در راستای اصلاح ساختار بودجه ای گام برداشته شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابراز کرد: هر بخش از مسئولیت سازمان برنامه و بودجه که نیاز باشد، به استان واگذار خواهد شد و این مسئله در مصوبات جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی لحاظ شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان