مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۵

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی:

کارگروه استانی سازگاری با کم آبی فعال شد

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی نخستین جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی، تشکیل شد.

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی نخستین جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی، تشکیل شد.  
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد مقدوری در این جلسه گفت: خشکسالی در این خطه 20 ساله شده و وضعیت بارش ها امسال در طول بیش از 40 سال گذشته کم سابقه و یا به عبارتی بی سابقه است و امروز باید بیش از هر زمان در راستای سازگاری با این شرایط و تغییر اقلیم حرکت کنیم .
وی عنوان کرد: بدین منظور در پی تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم آبی ، با اضافه شدن سازمان های برنامه و بودجه و صنعت، معدن و تجارت به ترکیب کارگروه حفاظت از منابع آب استان ، این کارگروه شکل گرفته و نخستین جلسه آن هم برگزار گردید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: اعضای این کارگروه  ظرف 10روز آینده برنامه های مدون خود را به دبیرخانه ارائه می کنند تا درصورت تصویب برای تعیین تکلیف نهایی به کارگروه ملی و نیز شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارائه شود.
مقدوری با اشاره به کاهش 52 درصدی بارندگی در سال زراعی 97-96 در قیاس با میانگین دوره بلندمدت و تداوم شرایط خشکسالی از دو دهه گذشته  تاکنون , تصریح کرد: تامین آب شرب استان در سال جاری و بهینه سازی مصرف آب در بخش های کشاورزی, صنعتی و خدماتی از مهمترین اولویت های این کارگروه است که امید است با همکاری و هم افزایی سازمان های ذیربط و مشارکت همگانی تحقق یابد.
گفتنی است؛ در این جلسه همچنین مقررشد  قابلیت دهیاری ها برای آموزش ساکنان روستاها, به ویژه کشاورزان و  ظرفیت رسانه ها به ویژه صدا و سیما برای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب همانند گذشته  مورد بهره برداری قرار گیرد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان