مدیر  کل مدیریت بحران
    محسن نجات

    .
۱۳۹۹/۱۰/۰۳

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان روز سه شنبه ۹۹/۱۰/۲ برگزار و آخرین وضعیت طرح «همیاران آب استان» بررسی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدکمال الدین میرجعفریان در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان که در محل سالن شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برای تاثیرگذاری و امکان سنجش مناسب عملکردها، باید میزان تغییرات صرفه جویی در مصرف آب به صورت کمی مشخص باشد .
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی همچنین بر اهمیت اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در تقویت سفره‌های آب زیرزمینی تاکید کرد و در ارتباط با مدیریت رواناب‌ها افزود: با طرح‌های آبخیزداری جمع‌آوری رواناب‌ها در قالب استخرهای جمع آوری، می‌توان از آن برای آبیاری فضای سبز و همچنین تغذیه آب‌های زیر سطحی استفاده کرد.در این راستا در خصوص ساماندهی رواناب‌ها آمادگی برای پرداخت تسهیلات و کمک‌های مالی به شهرداری‌ها وجود دارد.
وی با اشاره به ضرورت همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های متولی برای نتیجه بخش بودن طرح همیاران آب، بیان کرد: این طرح زمانی بهتر اجرایی خواهد شد که رفتارهای اجتماعی نهادینه شده و اعتماد مردم و به خصوص کشاورزان جلب شود تا در اجرای طرح همراهی نمایند.
میرجعفریان با بیان اینکه در اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری می‌بایست از ظرفیت‌های اعتبارات ملی بهره گرفت، گفت: منابع طبیعی طرح‌های اولویت دار را که مطالعات آن انجام گرفته به سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور منعکس کند و پیگیری در خصوص جذب اعتبارات ملی لازم جهت اجرای آنها را انجام دهد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در تولید محصولات کشاورزی باید پراکنش منطقه‌ای حفظ و به بخش‌های ترویجی و ارزش افزوده محصولات کشاورزی توجه خاص شود تا از مهاجرت و افزایش حاشیه نشینی در شهرها جلوگیری شده و روستاییان در روستا بمانند.

 
 

منبع : اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان