مدیر  کل مدیریت بحران
    محسن نجات

    .
۱۳۹۹/۱۰/۰۲

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صبح امروز در مراسمی از طرح "سند همکاری ملی طرح مدرسه آماده" رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صبح امروز سه شنبه 99/10/2 در مراسم رونمایی از طرح "سند همکاری ملی طرح مدرسه آماده" که با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور و همچنین مدیران کل مدیریت بحران و مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور به صورت مجازی شرکت کرد.
به گفته نجار، این طرح شامل چهار بخش اصلی یعنی آموزش مدیران، پرسنل و تشکیل گروه مدیریت بحران مدرسه از طریق آموزش های مجازی و به روز، کاهش خطرپذیری مدارس از طریق بازدید و بررسی اجزای غیرسازه ای و ارائه برنامه کاهش مخاطرات، آموزش آمادگی در برابر سوانح برای دانش آموزان و والدین آنها و ارائه تجهیزات اولیه و کاربری امداد و نجات به مدارس واجد شرایط است.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه یکی از راهکارهای افزایش ایمنی مدارس، آموزش و توانمند سازی کارکنان و دانش آموزان و کاهش مخاطرات مدارس است، گفت: به طور کلی مدرسه آماده مدرسه‌ای است که آسیب‌پذیری آن به حداقل رسیده، توان مقابله با حوادث را داشته و در صورت بروز حادثه، کمترین تلفات و خسارات را متحمل شده و در عین حال بتواند در کوتاه‌ترین زمان، کارآیی مؤثر خود را بازیابد.
نجار درباره نوع آموزش های پیش بینی شده در زیرساخت ملی مدرسه آماده نیز گفت: با توجه به شرایط کرونا امکان آموزش مجازی نیز در این سامانه پیش بینی شده است و می توان آموزش ها به دانش آموزان و والدینشان را به صورت مجازی هم پیش برد.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: شناسایی و مشخص کردن مخاطرات مدرسه، در اختیار داشتن برنامه کاهش مخاطرات، فراهم آوردن زیر ساخت های ارتباطی مدرسه برای مشارکت خانواده دانش آموزان و سازمان های خدمات اضطراری، دارا بودن تقویم آموزشی برای آمادگی پرسنل و دانش آموزان در مواجهه با حوادث، تجهیز مدرسه به سیستم های هشدار و اعلام خطر و تجهیز مدرسه به اقلام مورد نیاز مقابله با حوادث بخشی از ویژگی های طرح مدرسه آماده است.
فاز اول این برنامه در ۱۰ کلانشهر کشور شامل تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، قم، کرج، اهواز، کرمانشاه و ارومیه اجرایی می گردد.


منبع : اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان