مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۹/۰۵/۳۰

نجار مطرح کرد؛ تمرکز سمن ها و تشکل های مردم نهاد باید بر اصل آموزش باشد

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در نشست هم اندیشی با سمن ها و تشکل های مردم نهاد با بیان این که اساس کار در حوادث،مردم هستند، اذعان کرد: در واقع باید گفت مردم نقش اساسی و غیرقابل انکاری در مراحل مختلف مدیریت بحران از جمله پیشگیری و بازتوانی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور؛ اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در نشست هم اندیشی با سمن ها و تشکل های مردم نهاد با اشاره به این که آسیب ها در زمان بحران بسته به سطوح مختلف جامعه متفاوت خواهد بود، گفت: با توجه به این موضوع، آموزش ها در مناطق مختلف کشور با توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگی متفاوت است و سمن ها و تشکل های مردم نهاد به دلیل ارتباط دو سویه با مردم در امر آموزش می توانند بسیار خوب و کاربردی عمل کنند.
وی با اعلام این که در زمان حوادث ما شاهد حضور و تجمع افراد جهت امداد رسانی هستیم از این رو در زمان حوادث ما با کمبود نیروی امدادی مواجه نیستیم، اظهار داشت: تمرکز سمن ها و تشکل های مردم نهاد باید بر اصل آموزش باشد، آموزش در حوزه بحران باید در کشور رواج پیدا کند به گونه ای که در عملکرد افراد در حوادث احتمالی، تاثیر مطلوب بگذارد.
نجار با بیان این که در زمان بحران ما به دنبال این هستیم که شرایط مردم را هرچه سریع تر به حالت عادی برگردانیم، افزود: ما امروزه با مفهمومی به نام "خود فقیر انگاری" در زمان بحران بین افراد حادثه دیده مواجه هستیم که آفت بزرگی در زمان حوادث به شمار می آید و منجر به کاهش تاب آوری می شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در ادامه با بیان این که در حوادث با مشکل دیگری مواجه هستیم و آن بزرگنمایی سطوح حوادث است، افزود: این بزرگنمایی در بیشتر مواقع مدیریت حادثه و بحران را با مشکل مواجه می کند.
نجار در پایان با اشاره به آیین نامه فداکار خدمتی نیز خاطر نشان کرد: این  آیین نامه جهت تکریم و خدمات رسانی به نیروهای داوطلب امدادی تهیه و تدوین شده است


منبع : اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۳ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۷ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۴۳۲۸۲ نفر
تعداد کاربران مهمان ۶۲ نفر
آماربازدیدکنندگان