مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

فرماندار کلات:

نبود تجهیزات مانع خدمات رسانی به روستاهای شهرستان کلات/ مسیر مشهد به کلات مسدود شد

ایسنا/خراسان رضوی فرماندار کلات گفت: به دلیل شرایط نامناسب جوی و احتمال وقوع بارش باران و سیلاب و از سویی حجم زیاد مسافر از مشهد به سمت این شهرستان با هماهنگی پلیس راه، مقرر گردید حضور مسافران از سه راهی امیرآباد به سمت کلات تا پایان روز جاری مسدود اعلام شود.

مهدی ناصری در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: تا کنون راه‌های روستایی آبگرم، باغگاه، بام‏چنار، خواجه روشنایی، سیرزار، مومن‌آباد، از دهستان پساکوه بخش زاوین و مسیر قره‌سو  و گرو که به دلیل سیلاب مسدود شده بودند، بازگشایی شدند.

وی همچنین از بازگشایی و فراهم شدن امکان تردد در پل سه راهی آبگرم که به دلیل سیلاب تخریب شده بود خبر داد و افزود: همچنان مسیر سنگ دیوار، طاهرآباد، چهارراه، خاکستر، لائین کهنه و بابا فرجی به علت وقوع سیلاب و تخریب جاده مسدود است.

فرماندار کلات بیان کرد: مسیر مشهد به کلات حدفاصل آب معدنی سقا تا پل هفت دهانه که به دلیل انباشت سیلاب، گل و لای و ریزش کوه مسدود شده بود، ساعت سه بامداد توسط ماموران راهداری که از مشهد اعزام شدند بازگشایی شد و اکنون تردد به سختی امکان پذیر است.

وی همچنین مطرح کرد: با توجه به اینکه شهرستان کلات امروز جمعه، شرایط آب و هوایی مناسبی ندارد و احتمال وقوع بارش باران و سیلاب وجود دارد و از سویی به دلیل حجم زیاد مسافر از مشهد به سمت این شهرستان با هماهنگی پلیس راه مقرر گردید حضور مسافران از سه راهی امیرآباد به سمت کلات تا پایان روز جاری مسدود اعلام شود.

ناصری با بیان اینکه بر اثر وقوع سیلاب در چندین روستا تلفات دام داشته‎ایم که کارشناسان در حال جمع‌بندی هستند و از سویی شبکه تلفن همراه سمت آبگرم قطع شده است، عنوان کرد: از سیلاب هفته گذشته تا کنون 80 درصد مسیرهای دامداری همچنان مسدود بوده و امکان تردد وجود ندارد.

وی گفت: در سیلاب دو شب قبل سه خودرو در ایده لیک، قاباخ و ارتوکند از بین رفتند، سیلاب اخیر نیز بالغ بر 70 میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشته است، همچنین طی دو هفته گذشته بر اثر سرمازدگی حداقل 30 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی وارد شده است.

فرماندار کلات مطرح کرد: با وجود اینکه از ابتدای امسال 4 سیلاب و یک سرمازدگی را در شهرستان داشتیم، اما به علت نبود امکانات به خصوص ماشین آلات لجستیکی این امکان وجود ندارد که به طور همزمان بتوانیم به تمامی روستاها خدمات رسانی کنیم.

وی ادامه داد: هر چند روستاهای شهرستان کلات پراکنده و کوهستانی و صعب‌العبور هستند اما امکانات به خصوص در بخش ماشین‌آلات راهداری و راه و لجستیک بسیار محدود هستند و نیازمند توجه جدی هستیم.

ناصری با بیان اینکه به علت نبود امکات و تجهیزات هنوز نتوانستیم تمامی محلات دامداری را بازگشایی کنیم، به مسافران و گردشگران به دلیل شرایط آب و هوایی نامساعد و شیوع ویروس کرونا توصیه کرد؛ از آمدن به شهرستان کلات به جد پرهیز کنند.

وی بیان کرد: علی‌رغم اینکه بارها هشدارهای سیلاب داده شده اما باز هم امروز شاهد حضور برخی از مسافران در بستر، کنار و حریم رودخانه‎ها و پارک خودروها در مکان‌های بسیار نامناسب بودیم.

فرماندار کلات با توجه به نا مساعد بودن هوا و امکان وقوع سیلاب هشدار داد که از اتراق در اطراف رودخانه‎ها جدا پرهیز کرده و سریع از محل دور شوند و خطر سیل را در شهرستان کلات بسیار جدی بگیرند.


منبع : ایسنا
تعداد بازدیدها : ۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۷ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۴۳۲۸۵ نفر
تعداد کاربران مهمان ۶۶ نفر
آماربازدیدکنندگان