مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

خسارت ۳۱۰ میلیارد ریالی سیلاب در خواف

ایرنا- فرماندار خواف گفت: بارش شدید باران و سیلاب ناشی از آن طی پنج روز گذشته ۳۱۰ میلیارد ریال خسارت در بخش‌های مختلف مناطق شهری و روستایی این شهرستان بر جای گذاشت.

حسین سنجرانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر این خسارت‌ها به بخش‌های کشاورزی، آب‌رسانی روستایی و برق رسانی و زیربنایی وارد شده است.

وی ادامه داد: همچنین سیلاب و بارش شدید باران و تگرگ به منازل مسکونی و روستایی و جاده‌های این شهرستان و از جمله بخش سلامی خسارت زد.

فرماندار خواف گفت: در این سیلاب علاوه بر مسدود شدن محور ارتباطی خواف به رشتخوار، یک خودرو نیز هنگام عبور از مسیر کانال و مسیل رودخانه در روستای رزداب که به صورت غیر مجاز در بخشی از آن ساخت و ساز صورت گرفته بود دچار سیلاب شد که تعدادی از سرنشینان آن نجات یافتند و یک تن کشته و یک نفر مصدوم شدند همچنین پیکر یک نوجوان ۱۳ ساله که در سیلاب مفقود شده بود بعد از سه روز جست و جوی نیروهای امدادی پیدا شد.

سنجرانی افزود: به دنبال وقوع سیلاب در روستای فدک بخش سلامی ۶۰ نفر  از اهالی  روستا در محل رباط زیارت روستا گرفتار سیلاب شده بودند که  با حضور نیروهای امدادی و سایر اهالی روستا نجات یافتند.

مدیر جهاد کشاورزی خواف نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  از تلف شدن ۳۸۶ راس دام سبک در جریان سیلاب پنج روز گذشته در این شهرستان خبر داد.

رحمان دادپور افزود: بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیل یکی از گله‌های گوسفند و بز در روستای بندیوان از توابع بخش سلامی طعمه سیلاب شد.

بارش شدید باران و سیلاب ناشی از آن در فاصله زمانی ۱۳ تا ۲۰ فروردین ماه نیز  ۷۵ میلیارد ریال خسارت به بخش‌های کشاورزی شامل محصولات زراعی، باغی و قنوات و دامپروری خواف وارد کرد و موجب آسیب دیدگی برخی از ابنیه شهری و منازل مسکونی روستایی و بناهای تاریخی این شهرستان شد.


منبع : ایرنا
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان