مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از مناطق سیل زده شهرستان داورزن بازدید کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی به همراه گروهی از مدیران آب منطقه‌ای، هلال احمر، راهداری، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی استان، فرماندار شهرستان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از مناطق سیل زده و روستاهای بهانگر، آب‌رود و سویز شهرستان داورزن، بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان‌رضوی، پس از این بازدید، جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
حجت علی شایانفر مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی در این خصوص گفت: همزمان با برگزاری جلسه ستاد بحران، نسبت به تقویت ماشین‌آلات سنگین، نیروهای امدادگر و جهادگر برای رسوب برداری و لایروبی معابر و منازل اقدام شد به گونه‌‌ای که با استقرار 20 دستگاه ماشین‌آلات سنگین شامل بلدوزر، لودر، مینی لودر و کامیون‌های مایلر متعلق به تیپ 47 سلمان سپاه، شهرداری سبزوار، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دهیاری‌ها و بخشداری باشتین در انجام این عملیات تسریع صورت گرفت.
وی افزود: به منظور کاهش خسارت ناشی از سیلاب‌های آتی، لایروبی رودخانه‌های صد خرو، ساروق و مهر شروع شد؛ علاوه بر آن در راستای تداوم توزیع اقلام امدادی، اسکان اضطراری، تامین نهاده‌های دامی، احیای قنوات، تنقیه و پاکسازی پل ها و شروع عملیات آواربرداری و بازسازی واحدهای مسکونی نیز تصمیمات لازم اتخاذ و نسبت به تامین تسهیلات اقدام شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: شبکه‌های برق و آبرسانی به روستا تحت عنوان مجتمع آبرسانی مهر نیز با وجود خسارت سنگین ترمیم و در مدار بهره برداری قرار گرفته است.


منبع : روابط عمومی استانداری
تعداد بازدیدها : ۹۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۳۹۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۶۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۵۶۰۹۷ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۰ نفر
آماربازدیدکنندگان