مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۱۰/۱۳

مدیرکل مدیریت بحران استانداری :

۶۵ درصد خراسان‌رضوی در پهنه خطر زلزله قرار دارد

ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌رضوی گفت: با توجه به وسعتی که استان خراسان رضوی دارد ۶۵ درصد پهنه استان پتانسیل خطر نسبی زلزله بالا و ۳۵ درصد پهنه خطر نسبی متوسط دارد.

حجت شایان‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در مجموع ۳۶ مخاطره طبیعی در کشور وجود دارد که ۲۰ عدد از آن‌ها خراسان رضوی را تهدید می‌کند که مهم‌ترین آن‌ها، سیل، زلزله و خشکسالی است.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه زلزله یکی از مهم‌ترین بحران‌ها و اتفاقات غیرمترقبه در استان خراسان رضوی است می‎طلبد شهروندان توجه بیشتری به مقاوم‌سازی منازل مسکونی داشته باشند.

شایان‌فر افزود: در مدیریت بحران مردم، مسئولان و رسانه‎ها نقش محوری و اساسی دارند، البته باید برای تکمیل‌شدن امکانات هزینه‎هایی هم انجام داد. اقداماتی که تاکنون صورت‌گرفته کافی نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌رضوی اظهار کرد: با توجه به اینکه تاکنون طرح جامع خطرپذیری استان تهیه نشده، می‌طلبد هرچه سریعتر اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد، ابتدا باید برنامه‎های راهبرد ملی مدیریت بحران مشخص و به تناسب طرح‎های جامع خطرپذیری تهیه شود.

وی افزود: اگرچه در کمتر جایی از کشور این طرح تهیه شده اما اگر صورت گیرد می‎توان مشکلات را تشخیص داد و میزان قابلیت‎ها و آمادگی‎ها را مشخص نمود و سپس بر اساس آن هزینه‎های لازم را در بخش‎های مختلف انجام داد.

شایان‌فر تصریح کرد: از 486 هزار واحد مسکونی روستایی تاکنون 146 هزار واحد بازسازی شده‎ و 340 هزار واحد دیگر کم‌دوام هستند.


منبع : ایسنا
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان