مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۴/۱۴

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: بحران خیز بودن کشور را بسیاری باور ندارند

مشهد- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باور به وجود بحران در کشور و بحران خیز بودن کشور از لحاظ طبیعی وجود ندارد در حالی که باید بحران را باور کرد.

اسماعیل نجار روز پنجشنبه در هجدهمین نشست مدیران بحران کلانشهرهای ایران در مشهد افزود: با همین رویکرد است که برای پیشگیری از بحران هزینه نمی‌کنیم و عمده هزینه‌ها برای مقابله با بحران است.

وی ادامه داد: این در حالی است که باید جوامع محلی و امکانات محلی را برای پیشگیری از بحران و مدیریت آن بسیج کرد و کار مدیریت بحران در شهرداری ها نیز نباید در حد جمع آوری آوار باشد بلکه باید آمادگی کامل در این حوزه وجود داشته باشد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در عرصه پیشگیری و مقابله با بحران گاه منابع لازم اختصاص می یابد اما نظارت کافی وجود ندارد و همین امر سبب بروز بحران‌های جدی می‌شود مثلاً اگر در جریان سیل اخیر رودها لایروبی شده بود این هزینه‌های سنگین به ما تحمیل نمی شد.
نجار با تاکید بر توجه به موضوع آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم در حوزه مدیریت بحران گفت: نیازمند آگاه‌سازی مردم هستیم تا در مواقع بحران، دچار بحران مضاعف‌تری نشویم.
وی با بیان اینکه هم اینک زمان، نوع و پراکنش بارش‌ها تغییر کرده است ادامه داد: تغییر اقلیم، تغییر نظام بارش را به همراه دارد لذا برای این موضوع باید برنامه‌ریزی کرد و آماده بود.


منبع : اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان