مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۴/۱۰

استاندار خراسان رضوی:

بنیاد مسکن در طرح ساماندهی حاشیه شهر مشهد مشارکت کند/بسیاری از خانه‌های روستایی در استان مقاوم نیست

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نهایی شدن طرح ساماندهی حاشیه شهر مشهد با محوریت مدیریت شهری گفت: درخواست داریم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با پذیرش مسئولیت ساخت چند هزار واحد مسکونی، در اجرای این طرح مشارکت داشته باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم حسینی در نشست مشترک با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان این نهاد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: حاشیه شهر مشهد با مشکلات عدیده ای رو به روست و ساماندهی آن نیازمند اقدامات عملیاتی همه دستگاه های متولی است.
وی افزود: بر اساس طرح بازآفرینی شهری ابلاغی از سوی ریاست جمهوری، در جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی برای رفع مشکلات حاشیه شهر مشهد به یک طرح نهایی رسیدیم که بر اساس آن مدیریت شهری به عنوان مسئول ساماندهی این مناطق انتخاب شد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به جزئیات طرح ساماندهی حاشیه شهر مشهد تصریح کرد: در نخستین گام، غربالگری جمعیت ساکن در این مناطق درحال انجام است و در گام دوم هم ساخت 10 هزار واحد مسکونی در متن بافت حاشیه ای به منظور جابجایی جمعیت از واحدهای مسکونی فاقد مقاومت به واحدهای جدید در دستورکار قرار دارد.
وی ادامه داد: از آنجا که تاکید داریم بافت جدیدی به سکونتگاه های غیررسمی الحاق نشود، قرار است واحدهای مسکونی در طرح ساماندهی حاشیه شهر در داخل همین مناطق احداث و از این طریق زمینه جابجایی جمعیت فراهم شود.
رزم‌حسینی گفت: درخواست داریم که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با پذیرش مسئولیت ساخت چند هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد، در این طرح مشارکت داشته باشد تا کارنامه این نهاد درخشان تر از گذشته شود.
استاندار خراسان رضوی همچنین با اشاره به خسارت های ناشی از وقوع سیل در فروردین ماه امسال گفت: در سیلاب های اخیر به دلیل اقدام به موقع دستگاه های اجرایی و اطلاع رسانی به هنگام رسانه ها، مناطق شهری و روستایی استان نسبت به دیگر نقاط کشور با خسارت های کمتری مواجه شدند.
وی ادامه داد: البته در برخی از شهرستان های خراسان رضوی خسارت هایی بر اثر وقوع سیل برجای ماند که انتظار می رود برای جبران آن، اعتبارات و تسهیلات مورد نیاز از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین شود.
رزم حسینی با بیان اینکه خدمات بنیاد مسکن بعد از انقلاب بی نظیر بوده است، خاطرنشان کرد: در زلزله 6.2 ریشتری سال 96 استان کرمان، مناطق بازسازی شده توسط بنیاد مسکن با هیچگونه مشکلی مواجه نشد اما برخی از واحدهای مسکونی فرسوده و قدیمی تخریب شدند.
وی بیان کرد: منازل مسکونی فرسوده در مناطق روستایی خراسان رضوی در برابر زلزله و سیل مقاوم نیست و باید زمینه مقاوم سازی این واحدها با مشارکت بنیاد مسکن فراهم شود.


منبع : روابط عمومی استانداری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان