مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۳/۱۰

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

ضرورت اجرای طرح انتقال آب از عمان

استاندار خراسان رضوی اجرای طرح انتقال آب از عمان را یک ضرورت دانست و گفت: پیش بینی های لازم برای اقتصادی کردن این پروژه صورت گیرد.

به گزارش اداره  کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه بررسی طرح انتقال آب از دریای عمان اذعان کرد: باید یک طرحی را پیش بینی کنیم که بتواند اجرای پروژه انتقال آب را اقتصادی کند تا دولت و حکومت برای اجرای آن جذب بشود.
استاندار خراسان رضوی گفت: ما در شرق کشور منابع آبی پایداری در کشورهای همسایه نداریم و مجبوریم به سمت خلیج عمان برویم.
رزم حسینی متذکر شد: وزارت جهاد کشاورزی نظر خود را  در مورد اجرایی شدن طرح مذکور ارائه کند از طرف دیگرمنابع طبیعی زمین هایی که لازم است را با رعایت این نکته که زمین ها معارض نداشته باشد در استان تخصیص بدهد.
وی ضمن بیان این که فعلا جانمایی زمین ها باید مشخص شود، افزود:این یک کار اجتماعی اقتصادی است که بوسیله آن بحران شرق کشور حل می شود.
لازم به ذکر است طرح انتقال آب از عمان نیاز شرب روستاها و شهرهای منطقه حول طرح را پوشش خواهد داد. همچنین طرح رونق و تحول اقتصادی شرق کشور با محوریت صنعت زعفران همان پیوست طرح انتقال آب محسوب می شود.
در این جلسه تصمیماتی اتخاذ شد از جمله این که تیم فنی پروژه با مسئولیت شرکت آب منطقه ای استان، با مشارکت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان صنعت معدن تجارت و اتاق بازرگانی تشکیل گردد وظرف یک ماه کتابچه طرح تهیه و ارائه شود.
همچنین مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به جانمایی  350 هزار هکتار زمین مستعد جهت کشت زعفران در استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی اقدام نماید بر همین اساس بنا براین شد با محوریت معاونت اقتصادی استانداری و همکاری اتاق بازرگانی شرکت  هدلینگ تابش رضوی مرکب از مجموعه اقتصادی بخش تولیدی و کشاورزی استان ظرف یک ماه تشکیل گردد.


منبع : روابط عمومی استانداری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان