مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۸/۰۱/۲۵

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری:

راه‌ها و معابر خراسان رضوی مستعد هر خسارتی است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: استان ما مستعد هرگونه خسارت در خصوص معابر، راه‌ها، آب‌بندها، مزارع و منازل مسکونی است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وحید قربانی، با اعلام این خبر اظهار کرد: اقداماتی که شرکت آب منطقه‌ای برای مسیل‌های داخل مناطق بحرانی مشهد، نیشابور، خواف و تایباد انجام داده‌اند، به صورت کلی خاطر ما را نسبت به حجم سیل احتمالی در این مسیل‌ها جمع‌تر می‌کند اما این بدین معنی نیست که حساسیت‌های ما پایین آمده باشد.

قربانی ادامه داد: فرمانداران ما در سطح استان در حال آماده‌باش هستند و فضای حاکم بر شهرستان را مدیریت خواهند کرد. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در خصوص اولویت‌های حاکم بر مدیریت بحران استان گفت: اولویت اول حفظ جان شهروندان، درجه بعد حفظ مناطق مسکونی و بعد نیز در امان ماندن مزارع و باغات مردم از خطرات مالی است که تاکنون در مورد اولویت اول توانسته.ایم مدیریت خوبی را داشته باشیم.

وی بیان کرد: استان ما مستعد هرگونه خسارت در خصوص معابر، راه‌ها، آب‌بندها، مزارع و منازل مسکونی است و در همین رابطه سطح استحکام منازل روستایی ما در سطح استان نسبتا پایین بوده تا جایی که کمتر از 35 درصد از منازل روستایی استان شرایط بادوامی را دارند که اصلا عدد خوبی به شمار نمی‌رود.

قربانی تصریح کرد: در بخش دوم جلسه دستگاه‌ها در خصوص کمک‌های خود به ویژه در یک هفته اخیر به استان گلستان  گزارشاتی را ارائه کردند که گزارش‌های بسیار خوبی بود، در همین راستا در روزهای آینده استاندار به همراه تولیت آستان قدس سفری را به استان گلستان انجام خواهند داد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی همچنین اعلام کرد: در روزهای آتی سفر استاندار و تولیت آستان قدس رضوی به گلستان برای پیگیری آخرین وضعیت کمک‌رسانی‌ها صورت می‌گیرد.


منبع : ایسنا
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان