مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۷/۱۱/۱۷

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد

ارائه بیش از ۳۴۰۰ مورد حمایت اجتماعی و روانی در زمان حوادث/ ایجاد بانک اطلاعاتی تشکل‌ها

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از ارائه ۳ هزار و ۴۵۵ مورد حمایت اجتماعی و روانی در حوادث توسط تیم‌های تخصصی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با فارس، در رابطه با 40 اقدام مدیریت بحران در حوزه مشارکت‌های مردمی، گفت: 1029 تشکل در بحث ایجاد بانک اطلاعات تشکل‌های مردم‌نهاد حضور یافته‌اند و کارگروه ملی، تخصصی در قالب 31 کارگروه استانی ایجاد شده است.
وی ادامه داد: شبکه هماهنگی تشکل‌های مردم‌نهاد در سطح 20 استان ایجاد شده است و در مناطق شهر تهران خانه دوام داوطلب در بحث واکنش اضطراری راه‌اندازی شده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مشارکت دستگاه‌های اجرایی در قالب ستاد عالی آمادگی عمومی در برابر زلزله خبر داد و گفت: شرح وظایف کارگروه تشکل‌های مردم‌نهاد تهیه و تصویب شده و به دستگاه‌ها ابلاغ شده است. در این خصوص 238 تشکل مردمی در بحث زلزله کرمانشاه به خدمت‌رسانی پرداخته است.
وی از تهیه 970 پژوهش در بحث مدیریت بحران طی سالهای اخیر خبر داد و گفت: 3455 مورد حمایت اجتماعی و روانی در حوادث توسط تیم‌های تخصصی انجام شده است.
نجار گفت: با برخی از سازمان‌ها مانند سازمان هلال‌احمر، دانشگاه تهران، استانداری، شهرداری و غیره بحث‌هایی در زمینه تهیه کتاب‌های آموزش همگانی، همایش مقابله با سوانح طبیعی و مستندسازی انجام گرفته است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از ایجاد تفاهم‌نامه همکاری با بسیج، برپایی نمایشگاه عکس زلزله بم، آشنایی مجتمع‌های مسکونی در مواجهه با حوادث و اجرای طرح همیاران  آب از جمله اقدامات دیگری است که در بحث مشارکت‌های مردمی طی سال‌های اخیر انجام گرفته است.


منبع : روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان