مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۷/۰۹/۰۷

مدیرکل مدیریت بحران استان تصریح کرد:

باید با این واقعیت که پتانسیل زلزله خیزی کشور بالاست،سازگارشویم

مدیرکل مدیریت بحران استان تصریح کرد ؛ باید این واقعیت را که پتانسیل زلزله خیزی کشور بالاست، بپذیریم و با آن سازگارشویم.

حجت علی شایانفر در حاشیه  برگزاری بیستمین  مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس اظهار داشت : وقوع زلزله 7.3 ریشتری 1 آبان سال 96 و زلزله 6.3 ریشتری 4 آذر ماه امسال در کرمانشاه و همچنین وقوع زلزله 6.1 ریشتری 16 فروردین سال 96 در استان خراسان رضوی ، بیانگر این واقعیت است که پتانسیل زلزله خیزی کشور بالاست و لازم است میزان آمادگی جامعه را برای مواجهه با این پدیده مخرب بالا برد .
وی افزود : مانور سراسری زلزله با هدف افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و معلمان در مورد زلزله ، ایجاد فرهنگ ایمنی در مدرسه و جامعه آمادگی برای واکنش مناسب در برابر زلزله و کاهش تلفات و خسارات ناشی از آن ، همه ساله برگزار می شود .
شایانفر یادآوری کرد : در جریان زلزله 6.1 ریشتری سال گذشته استان ، 1950 واحد خسارت دیده در کمتر از 8 ماه بازسازی  و تا کنون 140 هزار واحد مسکونی روستایی استان از طریق بنیاد مسکن مقاوم سازی و بهسازی شده است .
گفتنی است که بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با رویکرد - مدرسه ایمن جامعه تاب آور- ویژه مدیران مدارس و مدیران بحران محله در روز 7 آذر ماه سال جاری همزمان در کلیه مدارس سطح استان برگزار شد .
در این مانور مراحل مختلف عملیاتی شامل : پناه گیری ، تخلیه ایمن ، اطفاء حریق ، امداد و نجات و انتقال به اجرا درآمد . با برنامه ریزی و هماهنگی بعمل آمده میان دستگاه های عضو مانور امسال در ده مدرسه منتخب و یک مدرسه نمادین در مرکز استان و پنج مدرسه منتخب در مرکز شهرستانها با رویکرد مشارکت شهروندان محلات مجاور مدرسه نیز به اجرا درآمد .
مانور محوری در شهر مشهد نیز با حضر مسئولین استانی دخیل در امر مانور شامل مدیریت بحران استانداری ، آموزش و پرورش ، جمعیت هلال احمر ، شهرداری مشهد ، آتش نشانی ، صدا و سیما و  نوسازی مدارس استان  در دبیرستان فرهنگ دخترانه مصلی نژاد در ناحیه 6 آموزش و پرورش برگزار شد .
 


منبع : اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان