مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۷/۰۷/۰۴

مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری خبر داد:

پاییز و زمستان۹۶ کم بارش ترین در ۳۳ سال اخیر استان

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: این استان در سال زراعی گذشته که ابتدای مهر امسال پایان یافت، کم بارش ترین نیمه اول سال زارعی، یعنی فصول پاییز و زمستان را در طول نیم سال اول سال های زراعی ۳۳ سال گذشته تجربه کرد.

حجتعلی شایانفر روز گذشته در گفت و گو با خراسان رضوی، با بیان این که هنوز تحلیلی در باره شش ماه دوم سال زراعی گذشته، (بهار و تابستان سال شمسی جاری)، انجام نشده است، افزود: چون معمولا شش ماه بارشی سال زراعی، فصول پاییز و زمستان است، این نکته بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: بر اساس آمارهای به دست آمده، دوره سال زراعی گذشته با میزان 136.5 میلی متر بارش نسبت به دوره بلند مدت با متوسط 210 میلی متر بارش، 35 درصد و نسبت به سال قبل از آن نیز که 189 میلی متر بوده، 28 درصد کاهش بارش داشته است.
کاهش 46 درصدی روان آب ها
مدیرکل  مدیریت بحران استانداری افزود: خراسان رضوی از نظر درصد تغییرات بارش در کشور، جایگاه بیست و چهارم را در بین 31 استان دارد.
همچنین میانگین حجم روان آب ها در این استان 46 درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: هم اکنون ذخیره آب سدهای فعال استان 252 میلیون مترمکعب است. این حجم پارسال در همین زمان، 440 میلیون مترمکعب بود یعنی در سال گذشته 28 درصد مخازن سدهای خراسان رضوی پر بود اما هم اینک تنها 16 درصد این مخازن پر آب است.


منبع : خراسان
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان