مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۷/۰۶/۱۲

نجار خبر داد:

جلسه بررسی اثرات خشکسالی و تغییر اقلیم به منظور ارائه راهکارهای اجرایی به ریاست وزیر کشور

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: صبح امروز با حضور دستگاه های متولی بهمراه ۱۰ تن از استانداران استان های تحت تاثیر، جلسه بررسی اثرات خشکسالی و تغییر اقلیم به منظور ارائه راهکار های اجرایی به ریاست وزیر کشور بر گزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: در این دعوتنامه از سازمان برنامه و بودجه کشور، وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان هواشناسی کشور بهمراه 10 تن از استانداران استان های تحت تاثیر درخواست شده است نسبت به ارایه راهکارهای اجرایی و مدیریتی، متناسب با شرایط پیش رو اقدام نمایند.   
نجار تصریح کرد: بدلیل تغییرات اقلیمی گسترده و به تبع آن کاهش و تغییر الگوی بارش در کشور، موجبات وقوع خشکسالی های وسیع در مناطق مختلف کشور فراهم گردیده است که این امر باعث بروز برخی مشکلات، در بخشهای اجتماعی، امنیتی و اقتصادی را شدت بخشیده به گونه ای که، طی سالهای اخیر، شاهد برخی اختلاف ها میان استان های همجوار بوده و بیم آن می رود که در سال های آتی دامنه درگیری ها بسیار وسیعتر شده و نگرانی ها را افزونتر نماید.
وی گفت: بر همین اساس ضرورت دارد مسئولین و متولیان امر، ضمن تصمیم عاجل در این خصوص، نسبت به ارایه راهکارهای اجرایی ومدیریتی، متناسب با شرایط پیش رو اقدام نمایند.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور ارائه گزارش وزارت نیرو درخصوص وضعیت تامین و مصرف آب شرب و غیر شرب مناطق مختلف کشور  و وزارت جهادکشاورزی درخصوص وضعیت انتقال، توزیع و مصارف آب بخش کشاورزی، سطح کشت امسال و الگوی کشت سال های آتی را از اهم محورهای این جلسه عنوان کرد.
معاون وزیرکشور همچنین به ارائه گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص تخصیص اعتبارات طرح ها و برنامه های مرتبط با خشکسالی کمبودآب و افزایش کارایی مصرف آب موجود اشاره کرد و گفت: استماع نظرات استانداران وارایه گزارشی از وضعیت بوجود آمده ناشی از خشکسالی بر معیشت مردم از دیگر برنامه های این نشست است.
 نجار در ادامه بر لزوم آموزش عمومی در پیشگیری خسارات ناشی از بروز حوادث احتمالی تاکید کرد و گفت: جدی گرفتن آموزش ها از مهمترین رویکردهای امسال سازمان مدیریت بحران کشور است تا بتوانیم با فرهنگ سازی مناسب خسارت ها را کاهش دهیم.
وی با تاکید بر گسترش پوشش بیمه در کشور گفت: بیمه کردن خانه ها و مزارع کشاورزی، آموزش تخصصی و مستند سازی حوادث می تواند ما را نسبت به حوادث آینده ایمن تر کند تا بتوانیم در حوادث بعدی بهتر و فعالتر عمل کنیم.
گفتنی است علاوه بر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، معاونین امنیتی و انتظامی، هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای، عمران، توسعه امور شهری و روستایی و استانداران اصفهان، سیستان و بلوچستان، یزد، خوزستان، هرمزگان،خراسان جنوبی و رضوی، فارس، بوشهر و کرمان نیز دعوت شده بودند.


منبع : روابط عمومی سازمان مدیریت بحران
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان