مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

پنج شهرستان خراسان رضوی درگیر سیل و آبگرفتگی شدند

مشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: شهرستان های مشهد، کلات، درگز، رشتخوار و تربت جام در پی بارش های شدید باران عصر دوشنبه درگیر با سیل و آبگرفتگی شده اند.

حجتعلی شایانفر دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هشدارهای صادر شده از سوی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، احتمال وقوع سیل، وزش تندباد و توفان و گرد و غبار را پیش بینی کرده بود بنابراین آمادگی لازم در این زمینه وجود داشت.
وی بیان کرد: در سطح شهر مشهد نیز شدت بارندگی موجب آبگرفتگی معابر و بروز مشکلات رفت و آمدی برای مردم شد که نیروهای آتش نشانی و شهرداری با حضور موثر در سطح شهر برای رفع مشکلات اقدام کردند.
وی گفت: بیشترین مناطق اعزام نیروی آتش نشانی و شهرداری در مشهد مناطق 11 و 12 شهری شامل کوهسنگی، الهیه و قاسم آباد بوده است.
وی با اشاره به اینکه وقوع سیل و آبگرفتگی در شهرستان کلات از شدت بیشتری برخوردار بود و موجب ایجاد اختلال در رفت و آمد شده بود، افزود: آبگرفتگی منازل و واژگونی خودرو بر اثر سیلاب و خسارات جزیی به برخی تاسیسات شهری از پیامدهای سیلاب عصر امروز کلات بوده است.
وی ادامه داد: هم اکنون با جمع آوری آب و مدیریت انجام شده رفت و آمد در شهر برقرار است اما با توجه به شدت و ادامه بارندگی همچنان احتمال بروز مشکل وجود دارد.
شایان فر بیان کرد: در شهرستان رشتخوار نیز سیل و توفان موجب بروز مشکلات جزیی برای شهروندان شد.
وی با بیان اینکه در شهرستان درگز سیلاب از کوه های هزار مسجد به منطقه درونگر جاری شده و خوشبختانه خسارات چندانی نداشته است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: وقوع سیل در شهرستان تربت جام شدید بوده و آبگرفتگی چند منزل را موجب شده و همچنین 13 روستا در منطقه صالح آباد این شهرستان دچار قطعی برق شده اند.
شایان فر گفت: با توجه به شدت بارندگی انتظار وقوع سیلاب های بیشتر و متعاقبا خسارت را داریم و وضعیت موجود طبق پیش بینی ها تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد اما طی امروز و فردا از شدت بیشتری برخوردار است.
بارش های رگباری عصر دوشنبه در خراسان رضوی آغاز شد که طبق اعلام هواشناسی و با توجه به تقویت ناپایداری جوی طی امشب و فردا، با وقوع بارشهای رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در اکثر نقاط مستعد استان از جمله شهرستان مشهد وجود دارد.


منبع : ایرنا
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان