مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۶/۱۲/۱۷

شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تصویب کرد؛

تخصیص ۵۶۵ میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شرب استان و مشهد مقدس

با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد مقدوری از تخصیص 565 میلیارد ریال اعتبار به شرکت های آب و فاضلاب استان و مشهد مقدس خبر داد.
وی گفت: شورا 480 میلیارد ریال اعتبار به شرکت آب و فاضلاب مشهد مقدس و 85 میلیارد ریال اعتبار به شرکت آب و فاضلاب استان برای پروژه های تامین آب شرب اختصاص داده است.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: 15 میلیارد ریال اعتبار نیز به پروژه احداث مرکز مدیریت بحران استان اختصاص می یابد.
مقدوری با اشاره به پایان موفقیت آمیز باز سازی مناطق زلزله زده خراسان رضوی، یادآورشد: در این عملیات ، هزار و 735 واحد مسکونی توسط بنیادمسکن بازسازی شد.
جانشین رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان رضوی در ادامه, پیرامون بازسازی مناطق سیل زده نیز گفت: اغلب دستگاه های اجرایی و خدماتی استان کار بازسازی این مناطق را قبل از تخصیص اعتبارات مربوطه شروع کردند و با مساعدت ریاست سازمان برنامه و بودجه، اعتبارقابل ملاحظه ای برای این منظور تخصیص یافت.
مقدوری با اشاره به کاهش بارندگی در خراسان رضوی, از دستگاه های مرتبط با حوزه آب، خواست نسبت به تبیین وضع موجود منابع آبی, پروژه ها و اعتبارات مورد نیازو ارائه پیشنهادات متناسب اقدام کنند تا موضوع از طریق مقامات استان در مراجع ملی پیگیری شود.
در این جلسه, مدیرکل مدیریت بحران استان نیز اعلام کرد: خراسان رضوی تا یک ماه پیش سومین استان کشور از نظرشدت خشکسالی بود که بارش های اخیر , استان را به رتبه دهم رساند.
حجت علی شایانفر در عین حال گفت: از ابتدای سال جاری زراعی ( مهر96) تا 15اسفند 55 میلیمتر بارندگی در استان بوده که 51 درصد در مقایسه با دوره بلندمدت و 52درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته است.
دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان افزود: در یک دوره هشت ساله تا پایان بهمن 96 صرفا 8 دهم درصد از مساحت استان از نظربارندگی وضعیت نرمال داشته ولی 99.2 درصد دچار خشکسالی ( در درجات مختلف ) بوده است.
به گفته شایان فر 22 درصد از مخازن سدهای استان پر و 88 درصد خالی است و میزان روان آب های استان در مقایسه با دوره بلند مدت 64درصد کاهش را نشان می دهد .


منبع : روابط عمومی استانداری
تعداد بازدیدها : ۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان