مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۶/۱۰/۰۶

شهردار مشهد مقدس در دومین گردهمایی بزرگ دوام ثامن خبر داد:

تدوین و ارائه برنامه جامع پیشگیری از زلزله در مشهد / پیوستن شهردار مشهد به اعضای دوامیان ثامن

شهردار مشهد مقدس گفت: به زودی برنامه مفصلی برای پیشگیری از زلزله در مشهد ارائه خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در دومین گردهمایی بزرگ دوام ثامن که در سالن شهید بهشتی برگزار شد، با بیان اینکه من هم از امروز مانند شما دوام ثامنی هستم، اظهار کرد: وقتی که صحبت از بحران و زلزله به میان می‌آید همه ما ناخوآگاه یاد ژاپن می‌افتیم چون این کشور دو تفاوت عمده با همه کشورهای دنیا و کشور ما دارد که یکی فرهنگ مشارکت و دیگری مدیریت درست است.
وی افزود: در کشور ژاپن 90 درصد مردم برای بحران آموزش دیده‌اند ولی ما هنوز در شهرمان مشهد این عدد را به 10 درصد نرسانده‌ایم.
شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه در مدیریت ژاپنی همه امور به صورت دیجیتال اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال 1374 یک گروه از کارشناسان ژاپنی به تهران آمدند و مطالعات وسیعی را برای پیشگیری از زلزله در این شهر انجام دادند. رییس این گروه موقع خداحافظی گفت در این 6 ماه سکونت در تهران هیچ شبی خواب آرام نداشتم و فکر می‌کردم مردم تهران چگونه در این شهر لزران می‌خوابند.
تقی‌زاده خامسی بیان کرد: آن محقق ژاپنی 20 سال است که به کشورش بازگشته است و یقینا تمام شبهایش را آرام می‌خوابد اما آیا ما در تهران و مشهد خواب راحت داریم. به نظر من ما اصلا به اینگونه موضوعات به صورت جدی فکر نمی‌کنیم.
وی ادامه داد: در موضوع پیشگیری هم اوضاع همین‌گونه است اما امروز من از حضور شما در این گردهمایی خوشحال شدم و احساس می‌کنم که می‌توانم امیدوار باشم با کمک شما مسیر آموزش را به خوبی پیش ببرم.
شهردار مشهدمقدس افزود: به زودی برنامه مفصلی برای پیشگیری از زلزله توسط شهرداری مشهد اعلام خواهد شد تا مشخص شود که برای این حوزه چگونه برنامه‌ریزی خواهیم کرد.


منبع : شهرداری
تعداد بازدیدها : ۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان