مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۶/۰۹/۱۸

از سوی استاندار خراسان رضوی صورت گرفت؛

اعلام آمادگی برای اعزام تیم های امدادی به منظور یافتن کوهنوردان مفقودی مشهدی در لرستان

استاندار خراسان رضوی در گفت وگو با استاندار لرستان، نسبت به اعزام تیم های تخصصی امداد و نجات با هدف شتاب بخشی به عملیات امدادرسانی . به کوهنوردان مفقود شده مشهدی در اشترانکوه لرستان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان جمعه شب در تماس تلفنی با سید موسی خادمی، همتای خود در لرستان، با تشکر از تلاش ها و اقدامات مدیریت بحران استاندای لرستان و گروههای امداد و نجات این استان برای نجات کوهنوردان مشهدی، در جریان آخرین وضعیت امدادرسانی و جستجو برای یافتن کوهنوردان مفقود شده و نجات یافته قرار گرفت.
وی با ابراز تاسف از حادثه رخ داده برای کوهنوردان مشهدی خاطر نشان کرد: بسیج تمام امکانات و تلاش های گروه امداد و نجات مدیریت بحران استان لرستان برای نجات کوهنوردان مشهدی در ارتفاعات اشترانکوه شایسته قدردانی و تقدیر است.
وی با تسلیت جان باختن 2 کوهنورد مشهدی در این حادثه بیان کرد: کوهنوردانی که به ارتفاعات اشترانکوه صعود کردند از برترین ها و جزو افتخارآفرینان خطه خراسان هستند و برای نجات کوهنوردان مفقود شده از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.
استاندار لرستان نیز با بیان اینکه تلاش نیروهای امدادی برای یافتن سایر مفقود شدگان با تمام توان ادامه دارد، گفت: هم اکنون دهها تن از کوهنوردان حرفه ای هلال احمر لرستان همراه با هیات کوهنوردی استان با 2 فروند بالگرد در حال انجام عملیات جست و جو برای یافتن و نجات دیگر مفقود شدگان این حادثه هستند.
تیم 15 نفره کوهنوردان مشهدی در مسیر برگشت صعود خود از ارتفاعات اشترانکوه اسیر بارش برف و کولاک شدند.
ساعت 3:20 بامداد روز جمعه خبر گرفتار شدن کوهنوردان مشهدی در برف و بوران به مدیریت بحران استانداری لرستان اعلام و عملیات امدادرسانی به آنان آغاز شد.
تا لحظه مخابره خبر از مجموع 15 کوهنورد 6 تن نجات یافته، اجساد 2 تن پیدا شده و تلاش برای یافتن هفت مفقود دیگر این حادثه ادامه دارد.
گفتنی است؛ استاندار خراسان رضوی به مدیر کل ورزش وجوانان استان ماموریت داد تا حصول نتیجه و اطمینان از آخرین وضعیت امداد رسانی، پیگیر موضوع باشد.


منبع : روابط عمومی استانداری
تعداد بازدیدها : ۹۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان