مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۶/۰۹/۱۲

فرماندار تربت‌جام:

پایان ساخت ۶۰۴ واحد از مسکن‌های مناطق زلزله‌زده تربت‌جام

فرماندار تربت جام گفت: ساخت ۶۰۴ واحد از مسکن های مناطق زلزله زده منطقه تربت جام به پایان رسید.

علی رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در پاسخ به این سوال که بنا بود 800 واحد در مرحله اول ساخته شود، اظهار کرد: علت این مسئله عدم استقبال خود مردم است. متاسفانه در مرحله‌ای که فراخوان کردیم استقبالی صورت نگرفت اما هم اکنون که واحدها ساخته شده و علاوه بر کیفیت مسائل فنی، به لحاظ ظاهری هم زیبا هستند، متقاضیان استفاده از خدمات بیشتر شده‌اند.

وی ادامه داد: عدم استقبال مردم تا اندازه‌ای بود که در مرحله اول 120 سهمیه از ما کم شد. علاوه بر این 604 واحد، 170 و 350 واحد هم در مراحل دیگر ساخته خواهند شد.

رستمی عنوان کرد: در زلزله فروردین ماه خراسان رضوی، 35 الی 40 درصد چادرهایی که توزیع کردیم نصب نشد و مردم از آن‌ها استفاده نکردند.

فرماندار تربت‌جام با اشاره به زلزله اخیر در غرب کشور خاطرنشان کرد: از مسئولین ارشد تقاضا می کنیم یک هفته اول را به مسئولین محلی و منطقه ای فرصت دهند تا اقدامات اضطراری را انجام دهند و سپس در مناطق حاضر شوند تا تمام توان مسئولین محلی بر روی اقدامات مدیریت بحران متمرکز شود. همچنین هنگام سفر مسئولین انواع و اقسام قول‌ها داده و انتظاراتی ایجاد می‌شود که ممکن است عمل کردن به آن‌ها ممکن نباشد. حضور پرحجم مسئولین در مناطق بحرانی بخشی از توان مسئولین محلی را می‌گیرد چرا که درگیر هماهنگیها، تشریفات و... خواهند شد.

وی عنوان کرد: اعضای مدیریت بحران مشخص هستند و عملکردشان هم تعیین شده و هرکس در مناطقی حضور پیدا می‌کند براساس وظایفی که برایش تعریف شده ورود کرده، اما شاهد این هستیم که افراد مختلف در مناطق حاضر شده و به رغم این که در بحران‌ها سخنگو تعیین می‌شود، اما در مقابل هر سازمانی سخنگویی مشخص می‌کند و بدون فکر کردن به عملیات روانی و تبعات بعدش ممکن است سخنی گفته و اقدامی انجام دهند.


منبع : ایسنا
تعداد بازدیدها : ۷۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان