مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۶/۰۶/۱۹

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی خبر داد؛

بی نیازی روستاهای سیل زده استان از آب رسانی سیار

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با ارائه گزارش آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل زده اعلام کرد: روستاهای این مناطق از آب رسانی سیار بی نیاز شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت علی شایانفر با اشاره به این که شبکه آب کلیه روستاهای متاثر از سیل , آسیب دیده , گفت : شبکه آب این روستاها به صورت موقت راه اندازی شده و اقدامات اساسی در دست اجراست.
وی افزود: آب رسانی به روستای بابارمضان نیز مستلزم 10 کیلومترلوله کشی از مجتمع آبرسانی لایین بود که سرانجام راه اندازی شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی درباره بازسازی واحدهای مسکونی هم گفت: تعداد 91 واحد آسیب دیده که تاکنون برای بازسازی 81 واحد پرونده تشکیل و اعطای تسهیلات 20 میلیون تومانی و همچنین 5 میلیون تومان کمک بلا عوض برای بازسازی هرواحد پیش بینی شده است.
شایانفر با اشاره به مصوبه اخیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برای تسریع در عملیات بازسازی و اسکان موقت روستای ژرف اظهارکرد: بنا برارزیابی بنیاد مسکن که ب اهمراهی مسئولان محلی صورت گرفته، تعداد واحدهای آسیب دیده نیازمند به باز سازی23 واحد و تعداد واحدهای دچارآب گرفتگی 18 واحد بوده است.
شایانفر افزود : با همفکری فرماندار و مسئولان محلی , منطقه ای برای ساخت و ساز در محدوده این روستا تعیین شده که مراحل قانونی آن و ازجمله : تملک زمین در دست اقدام است. در عین حال , پیگیری برای تامین اعتبار احداث 1200متر دیوارساحلی برای جلوگیری از اتفاقات مشابه در روستا ادامه دارد.
وی یادآور شد : مبلغ 1میلیاردتومان تنخواه اضطراری , یک روز پس از وقوع سیل به استان اختصاص یافت و این در حالی است که پیگیری وزارت کشور برای تخصیص اعتبار و تسهیلات از طرف هیات محترم دولت , ادامه دارد.
شایانفر آبیاری حدود دوسوم از مزارع برنج باقیمانده و بازگشایی 475 کیلومتر راه روستایی را هم از دیگر اقدامات انجام شده پس از وقوع سیل اخیر برشمرد.


منبع : روابط عمومی استانداری
تعداد بازدیدها : ۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان