مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۶/۰۵/۲۹

سعیدی در کارگاه آموزشی کودکان در سوانح مشهد:

کودکان رکن مهم آمادگی در حوادث هستند/ آموزش کودکان باید در اولویت برنامه های پیشگیرانه قرار گیرد

معاون پیش‌بینی و پیشگیری در مشهد گفت: کودکان از اقشار آسیب پذیر جامعه در سوانح بوده و نیازمند برنامه ریزی جامع و کاملی جهت کاهش آسیب پذیری آنها در کشور هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، بهنام سعیدی معاون پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور در افتتاحیه کارگاه آموزشی کودکان در سوانح گفت: بر اساس تفاهم نامه وزارت کشور و یونیسف بخشی تحت عنوان مدیریت بحران در نظر گرفته شد که به لطف خداوند متعال این مورد با برگزاری کارگاه های آموزشی در 4 زمینه حمایت از کودک، آب و بهداشت، آموزش و تغذیه با موفقیت در استانهای هرمزگان، فارس و مشهد برگزار گردید.
معاون پیش‌بینی و پیشگیری تصریح کرد: با توجه به آسیب پذیری کودکان در سوانح طبیعی می بایست برای آنها در شرایط عادی و قبل از سانحه برنامه ریزی نموده و همچنین آموزش آنها را در اولویت قرار داد.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در ادامه افزود: حمایت های روانی، بهداشتی، تغذیه و آموزش کودکان با توجه به سالهای پیش روی زندگی که منجر به ساخت جامعه ای تاب آور به عنوان اولویت برنامه های پیشگیرانه سازمان مدیریت بحران کشور قرار دارد.
سعیدی یادگیری درکودکان را فرآیند عمیقی دانست و تاکید کرد: انسان آنچه را که در سنین کودکی می آموزند به صورت پایدار تا مدتها در ذهنشان باقی می ماند. بنابراین باید برنامه های آموزشی با توجه به نیازها، توانایی ها، و ویژگی های ذهنی و عاطفی آنان تهیه و سعی شود تا کودکان به طور فعال و پویا در این فرآیند مشارکت داشته باشند به این ترتیب آنچه را که آنها در جریان یادگیری  فعال آموخته اند به سرعت و به راحتی به خانواده، دوستان وبستگان خود و در نهایت در ابعاد وسیع تر به جامعه منتقل می کنند.
معاون پیش‌بینی و پیشگیری با اشاره به اینکه کودکان رکن مهم آمادگی در برابر بحرانها هستند اظهار داشت: کودکان می توانند در شرایط بحرانی به خود کمک نمایند در صورتی که آموزش های لازم را دریافت کرده باشند. مهم این است که به آنها در این مورد آموزش های لازم را بدهیم و  آنها را برای وضعیتهای بحرانی احتمالی آماده نماییم
وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه کودکان باید بدانند چه ابزارها و لوازمی در شرایط بحرانی مورد نیاز است گفت: بعد از آشنایی و تهیه برنامه ها و لوازم آمادگی در برابر بحرانها کودکان باید مرتبا از این نظر مورد آزمون قرار گرفته و در معرض تمرینات ساده ولی موثر متناسب با شرایط سنی شان قرار داده شوند


منبع : روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور
تعداد بازدیدها : ۵۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان