مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۵/۱۱/۱۶

امدادرسانی هلال احمر به ۱۰۲۹ نفر در برف خراسان رضوی

مشهد - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی نیروهای امداد و نجات این جمعیت به یک هزار و ۲۹ نفر در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک روز گذشته در این استان خبر داد.

سید مجتبی احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این امدادرسانی در روز جمعه 15 بهمن تا ساعت 20 در قالب 14 حادثه شامل 9 مورد حوادث جاده ای، چهار مورد حوادث برف و کولاک و یک مورد حادثه در کوهستان انجام شد.
وی ادامه داد: یک هزار و 80 نفر از این تعداد دچار حادثه شده بودند که به یک هزار و 29 نفر از آنها امدادرسانی شد؛ از این تعداد 39 نفر دچار مصدومیت بودند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: 17 نفر از مصدومان به مراکز درمانی انتقال یافتند و 774 نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند.
وی افزود: این امدادرسانیها در شهرستانهای تربت جام، تربت حیدریه، قوچان، مه ولات، نیشابور، رشتخوار و مشهد با بکارگیری 13 دستگاه آمبولانس، چهار دستگاه خودرو نجات، پنج دستگاه خودرو کمکدار سبک و دو دستگاه خودرو کمکدار سنگین ارائه شده است.
احمدی همچنین به خدمات 94 امدادگر و نجات گر هلال احمر در طول 24 ساعت گذشته در این حوادث اشاره و بیان کرد: در این چارچوب هزار تخته پتو ، 22 بسته غذای اضطراری، 100 قوطی کنسرو و 250 بسته مواد غذایی در بین مردم گرفتار در برف توزیع شد.
جمعیت هلال احمر خراسان رضوی 31 پایگاه امداد و نجات، 20 نمایندگی و شعبه، 433 کارمند، 44 دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد، دو هزار و 340 امدادگر، 40 هزار داوطلب و 103 هزار نفر عضو جوانان هلال احمر دارد.


منبع : ایرنا
تعداد بازدیدها : ۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان