مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۵/۱۰/۲۷

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی:

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را از مصادیق بحران می دانیم

با حضور مدیران کل مدیریت بحران، امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی و مدیران مربوطه، جلسه ی ستاد آنفلوآنزای فوق حاد استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت علی شایانفر در این جلسه اظهار داشت: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را از مصاذیق بحران می دانیم.
وی افزود: با توجه به لزوم تامین خسارت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در حوزه ی بیمه، در اعتبارات امسال هزار و 350 میلیارد تومان به بیمه کمک شده است.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: اعتبارات ما در قالب پروژه های مقابله با بحران است نه جبران خسارت؛ و تامین اعتبار فوق، به منظور کمک به تامین غرامت بیماری، صورت گرفته است.
شایانفر تصریح کرد: با توجه به اهمیت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، ما نیز پیگیر اعتبارات لازم برای پیشگیری از بیماری هستیم.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه بر لزوم برخورد با مرغداری های غیر مجاز تاکید کرد و خواستار تدوین راهکار مناسب و قانونی برای این موضوع شد.
سید کمال الدین حسینی  خواستار اطلاع رسانی در زمینه ی پیشگیری از بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با دو محور ایجاد آرامش فکری و نیز آموزش و حساس سازی، شد.
وی بر لزوم توسعه ی آموزش های همگانی دامپزشکی در مدارس از طریق پوستر و آموزش کارشناسان بهداشت مدارس تاکید کرد و از تشکل های مرغداران نیز خواست در آموزش و حساس سازی  اعضا اقدامات لازم را انجام دهند.
مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی هم اظهار داشت: در حال حاضر هیچ موردی از بیماری در استان دیده نشده ولی برای پاک نگه داشتن استان از بیماری، نیازمند تامین اعتبارات هستیم
مجید روحانی نژاد افزود: از اواخر سال 2016 موجی از این بیماری در اروپا اغاز شد و در حال حاضر در 55 کشور جهان مشاهده شده است.
وی تاکید کرد: غالبا مرغداری های صنعتی درگیر این بیماری نیستند و بیشتر از طریق پرندگان مهاجر منتقل شده که با همکاری های بین بخشی و سیاستگذاری مناسب، بیماری در این مناطق تحت کنترل است.


منبع : روابط عمومی استانداری
تعداد بازدیدها : ۹۹

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان