مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۵/۱۰/۰۶

شهردار مشهد در اولین گردهمایی بزرگ دوام ثامن مطرح کرد:

پیشگیری، پیش‌بینی و آمادگی لازمه سربلندی در بلایای طبیعی

در برخی از کشورهای جهان مانند ژاپن زلزله‌های فراوانی رخ می‌دهد اما تلفاتی ندارند زیرا در ساخت‌وسازها پیشگیری‌های لازم را انجام داده‌اند.

شهردار مشهد گفت: برای سربلندی در بلایای طبیعی باید پیشگیری، پیش‌بینی و آمادگی لازم وجود داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در اولین گردهمایی بزرگ دوام ثامن که در مجموعه ورزشی میثاق مشهد برگزار شد، اظهار کرد: کشور ما براساس مطالعاتی که انجام شده جز پرخطرترین کشورها از حیث بلایای طبیعی همچون زلزله، سیل، آتش‌سوزی جنگل‌ها است.
وی افزود: برای اینکه بتوانیم در مقابل این مسائل سربلند بیرون بیاییم، مهم‌ترین کاری که مدیریت شهری، دولتمردان و مردم باید انجام دهند امر پیشگیری است یعنی برای نمونه بدانیم در چه مکانی ساختمان را احداث کنیم.
شهردار مشهد بیان کرد: در زلزله بم بخشی از هم‌وطنان ما براساس بلایای طبیعی فوت کردند اما جمع کثیری از مردم به لحاظ بی‌تدبیرهایی که در گذشته به خصوص در بحث احداث ساختمان‌ها صورت گرفته بود، جان باخته و ایران اسلامی را عزادار کردند.
مرتضوی با بیان اینکه باید در مقوله پیشگیری به مقررات ملی ساختمان توجه جدی داشته باشیم، تصریح کرد: در برخی از کشورهای جهان مانند ژاپن زلزله‌های فراوانی رخ می‌دهد اما تلفاتی ندارند زیرا در ساخت‌وسازها پیشگیری‌های لازم را انجام داده‌اند.
وی ادامه داد: در موضوع دوم باید پیش‌بینی‌های مناسبی داشته باشیم زیرا امروز بسیاری از حوادث مانند سیل را می‌توان از قبل پیش‌بینی کنیم و موضوع سوم آمادگی است هم آمادگی مدیریت بحران و هم آمادگی مردم که باید همواره با آموزش‌های لازم در آماده‌باش مناسب به سر ببرند.
شهردار مشهد گفت: لازمه آمادگی، آموزش است آموزش در درجه اول دانش انسان را افزایش می‌دهد و در درجه دوم ضریب خطای انسان را نیز کاهش می‌دهد.
مرتضوی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در طرح دوام ثامن عنوان کرد: در برابر بلایای طبیعی باید همواره آماده‌باشیم و مردم آموزش‌های لازم را ببینند و امیدوارم شهری بی‌خطر را بسازیم تا در مقابله با بلایای طبیعی شاهد خسارت و تلفاتی نباشیم.


منبع : روابط عمومی شهرداری مشهد
تعداد بازدیدها : ۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان