مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۵/۰۹/۲۰

رئیس سازمان مدیریت بحران اعلام کرد:

نگرانی از ایمنی ساختمان ها/ نظارت بر ساخت و سازها کافی نیست

تهران - ایرنا - معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با ابراز نگرانی از ساخت و ساز خانه در کشور گفت: ۸۰ درصد ساختمان ها زیر ۳۰ سال عمر دارند که بدلیل عدم کیفیت لازم و ناایمن بودن، همواره نگران ایمنی آنها هنگام وقوع حوادث و بحران هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا،‌ اسماعیل نجار روز شنبه درحاشیه مراسم دومین رویداد مدیریت بحران که در شهرآفتاب برگزار شد درجمع خبرنگاران افزود: متاسفانه نظارت کافی بر ساخت وسازهای کشور صورت نمی گیرد و این باعث شده تا خانه های ناایمن در کشور ساخته شود.
معاون وزیر کشور گفت: مردم باید هنگام ساخت و ساز و یا خرید خانه به کیفیت و ایمنی آن توجه داشته باشند و بیش از مبحث دکوراسیون این موضوع را مد نظر قرار دهند.
نجار درباره امکانات و تجهیزات موجود در حوزه بحران نیز گفت: آمادگی در برابر بحران نسبت به گذشته ارتقا یافته اما باز هم باید توسعه یابد.
وی با تاکید بر مقوله آموزش هم گفت: با آموزش می توانیم بر مشکلات و کاهش خسارات فائق آییم و مردم بهترین کسانی هستند که می توانند در این زمینه کمک کنند.
نجار در عین حال تصریح کرد: درصد بالایی از مردم درباره مخاطرات طبیعی آگاهی لازم را ندارند و از عواقب آن باخبر نیستند که باید در این زمینه آموزش ببینند.
وی اعلام کرد: آموزش اقشار مختلف مردم و نیز مسئولان اجرایی را در دستور کار داریم و آن را دنبال خواهیم کرد.
دومین رویداد جامع مدیریت بحران از امروز - شنبه - در مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران و حمعی از مسئولان نیروهای مسلح و نمایندگان سفیران کشورهای مختلف در جمهوری اسلامی ایران کار خود را آغاز کرد و تا 23 آذرماه در این مرکز نمایشگاهی ادامه خواهد داشت.


منبع : ایرنا
تعداد بازدیدها : ۷۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان