مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۵/۰۹/۱۶

با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی صورت گرفت؛

توزیع اعتبار ۴۲۴ میلیاردریالی مدیریت بحران استان

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در این جلسه برای اعتبار 424 میلیاردریالی که در مرحله ی نخست ( از محل 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران درخصوص جبران خسارت ) به استان اختصاص یافته است, تصمیم گیری و موضوع را تعیین تکلیف کرد.
محمدمقدوری جانشین رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در این جلسه گفت : از این رقم 191میلیاردریال شامل اعتبارتملک دارایی و هزینه ای و 232میلیارد ریال شامل تسهیلات جبران خسارت است.
بنا برنظر شورا, تسهیلات جبران خسارت عمدتا در اختیار بنیاد مسکن استان قرار می گیرد تا صرف مقاوم سازی ساختمان ها در شهرهای باکمتراز25هزارنفرجمعیت و روستاها شود.
در این جلسه گزارشی از وضعیت فرونشست دشت های استان ارائه و مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگان: دفترفنی استانداری, اداره کل راه و شهرسازی, سازمان جهادکشاورزی, شرکت آب منطقه ای و زمین شناسی استان تشکیل شود تا موضوع را بررسی و چاره جویی کند و در صورت نیاز از ظرفیت های کارگروه آب و کشاورزی استان نیز استفاده شود.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی افزود : دستگاه های ذی ربط باید علاوه براتخاذ تدابیرفوری و اطلاع رسانی،  ظرف یک ماه آینده برنامه های خود در این زمینه را جمع بندی و به شورا ارائه دهند. درضمن , باید برای هر فرونشست تحلیل منحصربه فردی ارائه شود.
به گفته شایانفر, مدیرکل مدیریت بحران استان, در این جلسه مسائلی از جمله : دستورالعمل عملیاتی و روابط کاری کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی شورا, آمادگی دستگاه های اجرایی برای شرایط زمستانی, تامین سوخت و به ویژه سوخت دوم و ایمن سازی تردد در جاده ها نیز مطرح و درمواردی تصمیم گیری شد.


منبع : استانداری
تعداد بازدیدها : ۱۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان