مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

    .
۱۳۹۵/۰۹/۱۵

ابراز تاسف فرماندار بردسکن از بی توجهی به مقاوم سازی مسکن روستایی

بردسکن- ایرنا- فرماندار بردسکن گفت: متاسفانه در گذشته به بحث مقاوم سازی مسکن در این شهرستان توجهی نشده که نیاز است بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این خصوص اهتمام بیشتری داشته باشد.

به گزارش ایرنا برات علی نیا دوشنبه در آیین آغاز مانور زلزله در آموزشگاه پسرانه شهید علی اکبر جوانمرد بردسکن اظهار کرد: از مجموع بیش از 11 هزار واحد مسکونی روستایی این شهرستان 80 درصد غیرمقاوم است.
وی افزود: ضروری است روستاییان از فرصت به دست آمده که دولت تدبیر و امید ایجاد کرده و به ازای هر واحد مسکونی 180 تا 200 میلیون ریال تسهیلات با بهره پنج درصد با بازپرداخت 15 ساله می پردازد، نهایت استفاده را ببرند.
علی نیا با اشاره به زلزله خیزی منطقه بردسکن و قرار گرفتن روی گسل فعال گفت: دولت امسال سهمیه بردسکن از این تسهیلات را به دو برابر افزایش داده است.
وی افزود: متاسفانه بیش از 40 درصد مدارس شهرستان بردسکن بویژه در مناطق عشایری قدمتی بالای 30 سال دارند که لازم است اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس برای نوسازی مدارس جدی تر ورود پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه 35 مورد زمین لرزه در بردسکن به وقوع پیوسته، افزود: در آبان ماه 200 زلزله در کشور به ثبت رسید که بزرگترین آن با شدت 4.9 در مقایس ریشتر در بردسکن به وقوع پیوست.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران بردسکن از جمعیت هلال احمر خراسان رضوی خواست با توجه به زلزله خیزی منطقه نسبت به تجهیز شعبه جمعیت هلال احمر و ساخت انبار و راه اندازی پست هوایی امداد و نجات در این منطقه اقدام کند.
علی نیا از حضور کمرنگ مدیران این شهرستان در مراسم نمادین مانور زلزله گلایه کرد و گفت: مدیران باید بحث زلزله را جدی بگیرند و از یک آمادگی کامل در این زمینه برخوردار باشند.
شهرستان 76 هزار نفری بردسکن در 273 کیلومتری مشهد قرار دارد.


منبع : ایرنا
تعداد بازدیدها : ۱۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان