مدیر  کل مدیریت بحران
    حجت علی شایانفر

۱۳۹۵/۰۹/۱۵

رئیس سازمان مدیریت بحران:

بیش از ۸۵ هزار کلاس درس مقاوم سازی شد/ایران در مقام سازی مدارس پیشروست

تهران - ایرنا- معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: دولت همواره در تلاش است تا همه مناطق مسکونی و مراکز عمومی را ایمن سازی کند که در این راستا بیش از ۸۵ هزار کلاس درس در سطح کشور مقاوم سازی شد.

به گزارش خبرنگاراجتماعی ایرنا، اسماعیل نجار روز دوشنبه در مراسم برگزاری هجدهمین مانور زلزله درمدرسه دخترانه ایوب آزاد حسینی درجمع خبرنگاران افزود: جمهوری اسلامی ایران ، همواره درمقاوم سازی مدارس در مقایسه با دیگر کشورها پیشرو بوده است که این امرنشان دهنده توجه مسئولان به مساله ایمن سازی مدارس است.
وی در عین حال گفت: حدود 50 درصد مدارس کشور همچنان نیاز به بازسازی ومقاوم سازی دارند؛ ضمن اینکه ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان در دستور کار قرار دارد و همواره این موضوع دنبال می شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به کمپین (پویش) مدارس ایمن در سالجاری اظهارکرد: در این کمپین که با حضور وزرای آموزش و پرورش کشورهای دنیا برگزار شد حضور یافتیم و تجارب خوبی مبادله شد و این، نشان دهنده توجه جدی به ایمن سازی مدارس در دنیاست.
نجار جمهوری اسلامی را کشوری حادثه خیر برشمرد و گفت: زلزله ازمیان حوادث شناخته شده مهم ترین حادثه بشمار می آید.
وی با تاکید بر آموزش دانش آموزان در حوزه بحران گفت: با عنایت به سیاست های رهبر معظم انقلاب و نیز قانون مدیریت بحران، همواره به دنبال ارتقای سطح دانش وآگاهی دانش آموزان کشوریم و برای تحقق این امر باید مانورهایی برگزار شود.
وی زمان برگزاری مانور زلزله در مدارس کشور را یک روز در سال عنوان کرد وگفت: بیش از یک روز ظرفیت برگزاری مانور در مدارس را نداریم اما مانورهای دیگری ، طی سال در سطح استان ها برای ارتقای سطح دانش مدیران اجرایی برگزار می شود.
وی دانش آموزان را بهترین سفیران انتقال دانش حوزه بحران برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 11 میلیون دانش آموز داریم که این شمار می توانند با ارتقای سطح دانش خود در حوزه بحران، آگاهی خود را به خانواده هایشان انتقال دهند.
معاو وزیرکشور مدرسه را بهترین پایگاه امن در محلات برشمرد و افزود: بدنبال مشارکت محلی در برابر زلزله ایم و مردم باید بتوانند از مدارس در محلات، هنگام وقوع زلزله به عنوان پایگاه امن بهره ببرند.
به گزارش ایرنا،‌ زنگ زلزله برای اولین بار در مدرسه ایوب آزاد حسینی به صورت نمادین با حضور جمعی از مسئولان نواخته شد و مانور زلزله توسط دانش آموزان بطورهمزمان در مدارس کشور برگزار شد.


منبع : ایرنا
تعداد بازدیدها : ۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان